YENİ MODELLER › S-Serisi Coupe’nin detayları resmen açıklandı!

S-Serisi Coupe’nin detayları resmen açıklandı!

11 Şubat 2014 / 18:08 Mercedes-Benz, S-Serisi Coupe ile CL-Serisi'ne son verecek

S-Serisi Coupe’nin detayları resmen açıklandı!

Mercedes-Benz yeni S-Serisi Coupe ile CL-Serisi’ni rafa kaldırmaya hazırlanıyor. Şık ve akıcı çizgileriyle yeni modelin tasarımı, uzun kaputu, dar camları ve boyutları 18 ile 20 inç arasında değişen jantları barındıran kaslı çamurlukları ile dikkat çekiyor. Otomobil 5027 mm uzunluk, 1899 mm genişlik ve 1411 mm yüksek ve 2945 mm aks aralığına sahip.

Kabin oldukça lüks bir hisse sahip, ancak pek çok ögenin sedan otomobil ile paylaşıldığı gözlerden kaçmıyor. “Super Sport” direksiyon ve orta konsoldaki yerini kaybetmiş analog saat sedan ile coupe versiyon arasındaki farklılıklardan birkaç tanesi. İç mekan artık kahverengi, Bengal kırmızısı ve porselen olmak üzere üç farklı renkte sipariş edilebilirken, arka tarafta ise iki adet tek koltuk bulunuyor. Sürücünün konsantrasyonunu dağıtmamak amacıyla tamamen renkli LED head-up display ise opsiyonel olarak sunulan donanımların arasındaki yerini almış.

İlk olarak etkileyici ‘Concept S-Serisi Coupe’ konsepti olarak tanıtılan yeni model, ilk başta maksimum 455 bg güç ve 700 Nm tork üreten 4.7 litrelik V8 motora sahip S500 Coupe formunda karşımıza çıkacak. Bu versiyonu maksimum 593 bg güç ve 900 Nm tork üreten 5.5 litrelik çift turbolu V8 motora sahip S63 AMG de dahil olmak üzere diğer versiyonlar takip edecek.

Mercedes-Benz, S-Serisi Coupe ile MAGIC BODY CONTROL’ün bir gelişmiş versiyonunu da tanıtacak. Otomobilin virajlara girerken tıpkı bir motosiklet veya kayakçı gibi yatmasını sağlayacak olan bu sistem 30-180 km/s aralığında aktif olabilecek ve yolcular tarafından hissedilen yanal eylemsizlik kuvvetini azaltarak sürüş keyfini arttıracak. Ön camda bulunan ve enine yerleştirilmiş hız sensörü ile birlikte çalışan stereo kamera virajları tespit edecek ve havalı süspansiyonun hidrolik amortisörlerinin sıkılığını değiştirerek otomobilin yer ile yaptığı açıyı 2.5 dereceye kadar değiştirebilecek.

Yeni modelin bir başka ilginç özelliği ise opsiyonel olarak sunulan ve 47 adet Swarovski kristaline sahip ön farlar. Bu kristallerin 17 tanesi gündüz farlarını oluştururken, geriye kalan 30 kristal sinyalleri oluşturacak.

Alman üretici 2014 S-Serisi Coupe’nin satışına yılın ikinci yarısı ile birlikte başlanacağını açıkladı.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR