GÜNDEM › Skoda, yeni Fabia ile iddiasını arttırmayı hedefliyor

Skoda, yeni Fabia ile iddiasını arttırmayı hedefliyor

28 Ekim 2014 / 11:07 Çek üreticinin B segment temsilcisi Fabia’nın üçüncü jenerasyonu Mart 2015’te satışa çıkacak

Skoda, yeni Fabia ile iddiasını arttırmayı hedefliyor

Dünya çapında 3.5 milyon adetle Skoda’nın Octavia’dan sonra en çok satan ikinci modeli konumundaki Fabia, üçüncü neslinde kalite, güvenlik, verimlilik, güvenlik ve tasarım unsurlarıyla başarısını bir üst noktaya taşımayı hedefliyor. İlk kez piyasaya sunulduğu 1999 yılından bu yana, dünyanın pek çok ülkesinde başarılara imza atan Fabia, kompakt boyutlarının altında topladığı üstün özellikleriyle Skoda’nın müşteri kitlesini artırmaya da katkıda bulunacak.

Yüce Auto Skoda Genel Müdürü Tolga Senyücel, yeni nesil Fabia ile her bakımdan daha iddialı olduklarını belirterek, aracın, markanın satış adetleri ve pazar payını artırma hedeflerinde büyük rol oynayacağını söyledi. Fabia‘nın geçmişte Skoda markasının toplam satışları içinde yüzde 20 ve üzerinde pazar payına sahip olduğunu hatırlatan Senyücel, yeni Fabia’nın Türkiye satışlarında yüzde 15 ile 22 arasında pay almasını öngördüklerini, B segmentinde de yüzde 3 pazar payı alarak, yaklaşık 3000 ve üzerinde satış adetlerine ulaşmasını hedeflediklerini kaydetti.

Markanın en çok satan ikinci modeli olan ve baştan aşağı tamamen yeniden yaratılan üçüncü nesil Fabia, hem tasarımı hem de teknolojileriyle dikkat çekiyor. Üst sınıf otomobillerde rastlanabilecek güvenlik ve konfor donanımlarının yanı sıra, çevre dostu motorlarıyla da iddialı olan yeni nesil Skoda Fabia, 2015 yılının Mart ayında Türkiye yolları ile buluşacak.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR