SEKTÖREL › Volkswagen Passat 30 milyona koşuyor!

Volkswagen Passat 30 milyona koşuyor!

28 Aralık 2018 / 23:06 Toplam satış adeti 29 milyona ulaşan Passat 45 yaşında...

Volkswagen Passat 30 milyona koşuyor!

İlk olarak 1973 yılında pazara sunulan ve günümüzde her kıtada satışı gerçekleştirilen Passat, 45'inci yaşını kutluyor. Bugüne kadar sekiz farklı nesilde 29 milyondan fazla üretilen ve Volkswagen tarihindeki en başarılı modellerden biri haline gelen Passat’ın evriminde yeni bir başarıya daha yaklaşılıyor; 2019 yılında Passat kendi segmentinde 30 milyonluk satış adedini aşan ilk model olacak.

İlk Passat modeli, iki veya dört kapılı bir hatchback sedan olarak, büyük bagaj kapağıyla önceki bütün Volkswagen modellerinden daha farklı bir tasarımda satışa sunuldu. 4190 mm uzunluğundaki ilk nesil Passat, geniş bir iç hacim sunuyordu. Model, 1974 yılında Passat Variant'ın lansmanının yapılmasıyla iç hacim konusunda daha da iddialı oldu.

Son nesliyle uzunluğu 4887 mm'ye ulaşan Passat, hem aile, hem profesyonel hayatın ihtiyaçlarını karşılayan bir otomobil olarak segmentinin en başarılı otomobillerinden biri haline geldi.

45. yaşını kutlayan Passat bugün Sedan ve Variant olmak üzere iki farklı gövde tipi, geniş motor ve donanım seçenekleriyle satışa sunuluyor.

ÇOK OKUNANLAR