YENİ MODELLER › Volkswagen Passat CC (2012)

Volkswagen Passat CC (2012)

04 Kasım 2011 / 01:22 Volkswagen'in coupe görünümlü sedanı Passat CC makyajlanarak diğer VW modellerine benzer bir görünüme kavuştu

Volkswagen Passat CC (2012)
Volkswagen Passat CC'nin ön ve arka bölümleri bıçak altına yatırılarak güncel VW modellerine benzetilmiş. LED gündüz aydınlatmalı bi-xenon farları ve radyatör ızgarası eskisine oranla daha köşeli bir tasarıma sahip olan Passat CC’nin ön tamponu ve kaputu da makyajdan nasibini almış. Otomobilin arkasındaysa, ışık tüpleriyle güncel Passat’a benzetilen yeni stop grubuna yer verilmiş. Bunun yanında arka tampon da elden geçirilmiş.

Bagaj kapağında 'CC' harflerine yer verilen otomobilin iç mekanındaysa küçük buton farklılıkları ve yeni kapı içi kaplamaları dışında önemli bir yenilik göze çarpmıyor. Araçta birçok sürüş asistanına da yer veriliyor.Şerit takipçisi ve entegre kör nokta uyarı sistemiyle sürücüsünü uyaran Side Assist Plus gibi özelliklerin yanı sıra makyajlı CC'de, karşıdan gelen otomobillere ve yolun durumuna göre far aydınlatmasını ayarlayan Dynamic Light Assist sistemi de bulunuyor.

Lüks VW’nin TDI dizel motor seçenekleri otomatik start/stop ve enerji geri kazanım sistemleriyle birlikte geliyor. Dizel üniteler 140 ve 170 beygir güç üretirken benzinli motorlarsa sırasıyla 160, 210 ve 300 beygirlik güç değerleri sunuyor.
Yeni Passat CC’nin ilk etapta önümüzdeki yılın başlarında Almanya’da satışa sunulması,birkaç ay sonra da diğer Avrupa ülkelerinde satışına başlanması öngörülüyor. Ancak otomobilin Türkiye'ye ne zaman geleceği ve fiyatıyla ilgili olaraksa henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Haber: Kerem TOKMAK

ÇOK OKUNANLAR