YENİ MODELLER › Volvo S90 Türkiye’ye geliyor

Volvo S90 Türkiye’ye geliyor

07 Haziran 2016 / 21:45 Volvo Cars Türkiye, yeni modelin ön siparişlerini almaya başladı

Volvo S90 Türkiye’ye geliyor

Volvo’nun geleceğinin günümüze getiren yeni Volvo S90, Raffles İstanbul Zorlu Center’da gerçekleşen bir lansmanla Türkiye’de ilk kez gösterildi. Üreticinin E segment temsilcisi markanın premium sedan segmentindeki iddiasını dışa vuruyor. Düzenlenen etkinlikte konuklar Microsoft’un HoloLens teknolojisi ile Volvo’nun insan-odaklı inovasyonu temsil eden ve deneyimin merkezine insanı koyan yeni teknolojilerini Türkiye’de ilk kez deneyimleme fırsatı buldu. Artırılmış Gerçeklik deneyiminde konuklar S90’ın tüm güvenlik teknolojilerinin keşfederek sanal bir test sürüşü gerçekleştirdi. Volvo otomobillerin kazadan kaçınma, akıllı ve sürdürülebilir çözümleri ya da yeni bağlantı hizmetleri gibi farklı yeteneklerini somut bir şekilde deneyimleme şansı sunan HoloLens, otomobili satın almadan önce özelliklerini gerçek yaşam koşullarında görme fırsatı yaratıyor.

Microsoft'un çığır açan HoloLens teknolojisi sayesinde yeni Volvo S90'ın güvenlik sistemini, yarı otonom sürüş ve diğer birçok özelliğini keşfetmek mümkün olacak. HoloLens, otomobili keşfetme ve satın alma sürecine de devrim niteliğinde bir yenilik getirecek.

IntelliSafe Assist özelliği Volvo S90’da standart olarak yer alıyor. Bu sistem, Adaptif Hız Sabitleyici, Mesafe İkazı ve ileri düzey yarı-otonom sürüş özelliği Pilot Assist’i de bünyesinde barındırıyor. Pilot Assist, 130 km/s’ye kadar hızlarda, otomobilin şerit çizgileri içerisinde kalması için hafif direksiyon uyarıları sağlıyor ve böylelikle başka bir aracı izleme gerekliliği kalmıyor. Pilot Assist, İskandinav üreticinin önem verdiği yenilik alanlarından biri olan, tam otonom sürüşe geçişte önemli basamak oluşturuyor. Volvo S90, dünyada bir ilk olan, büyük hayvan algılama teknolojisini City Safety şehir içi güvenlik sistemine dahil ediyor. Bu teknoloji ile gece ve gündüz süresince, geyik, at ya da inek gibi büyük hayvanları algılıyor. Aynı zamanda, sürücüyü uyarıyor ve çarpışmayı önlemek için fren desteği sağlıyor.

Ön siparişleri alınmaya başlayan yeni Volvo S90, Türkiye’de D5 AWD motor ile 291.540 TL başlangıç fiyatıyla satışa sunuluyor. Ön satışı başlayan yeni otomobil, Eylül ayında yetkili satıcılardaki yerini alacak.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR