GÜNDEM › Yeni Fabia’ya Euro NCAP’ten beş yıldız...

Yeni Fabia’ya Euro NCAP’ten beş yıldız...

15 Kasım 2014 / 19:48 Mart ayında Türkiye’de satışa sunulacak olan Fabia, Euro NCAP çarpışma testlerinden beş yıldız aldı

Yeni Fabia’ya Euro NCAP’ten beş yıldız...

Skoda’nın tamamen yenileyerek Mart ayında Türkiye’de satışa sunacağı Fabia, sınıfına getirdiği yeniliklerin yanı sıra güvenlik konusunda da iddialı olduğunu kanıtladı. Euro NCAP çarpışma testlerinde maksimum puan olan beş yıldızla ödüllendirilen Fabia, markanın yeni küçük otomobilinin yüksek güvenlik seviyesinin altını çizmiş oldu.

Fabia’nın güvenlik teknolojileri de, Euro NCAP tarafından ödüllendirildi. Elektronik Stabilite Kontrolü‘nün (ESC) bir parçası olarak Çoklu-Çarpışma Önleyici Fren sistemi standart olarak Fabia’da yer alıyor. Euro NCAP yenilikçi güvenlik teknolojileri alanında verdiği Gelişmiş Güvenlik Önlemleri Ödülünü 2013 yılında Skoda’nın Çoklu Çarpışma Sistemi’ne vererek markanın bu konuda ne kadar duyarlı olduğunu göstermişti. Sistem bir kazanın ardından aracın başka bir yere çarpmasını önlemek için otomatik olarak fren yapılıyor. Yeni Fabia’da bu sistemin yanı sıra Sürücü Aktivite Asistanı yorgunluğu ölçerken, hız sınırlayıcı, Yokuş Kalkış Desteği ve elektronik lastik basınç monitörü gibi diğer önemli güvenlik sistemleri de yer alıyor.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR