YENİ MODELLER › Yeni Hyundai Genesis resmen tanıtıldı!

Yeni Hyundai Genesis resmen tanıtıldı!

14 Ocak 2014 / 17:48 Hyundai'nin premium modeli Genesis yenilenmiş haliyle Detroit Otomobil Fuarı'nda tanıtıldı

Yeni Hyundai Genesis resmen tanıtıldı!

Hyundai’nin ilk kez 2009 yılında satışa sunduğu Genesis, özellikle Kore ve Amerika pazarlarında önemli satış adetlerine ulaşmasının ardından, yenilenen haliyle Avrupa pazarında da başarılı olmak istiyor.

Hyundai Genesis, 2014 yılında güçlendirilmiş çelikten üretilmiş platformu ile daha fazla dinamizm ve güvenlik vaat ederken, Multi-Mode dört tekerlekten çekiş sistemini de ilk defa sunuyor. Yenilenen otomobil Otomatik Acil FrenSistemi (AEB), Head-up Display, Kör Nokta Algılama Sistemi (BSD), Kabin Hava Basınç Sensörü ve Şerit Takip Sistemi gibi yeni güvenlik donanımları ile dikkat çekiyor.

İkinci jenerasyon Blue Link teknolojisini kullanan ilk model olarak öne çıkan 2014 Hyundai Genesis, Google tarafından desteklenen bu sistem vasıtasıyla kullanıcıların otomobil ile uzaktan bağlantı kurmasına olanak sağlıyor. Kullanıcılar bu teknoloji sayesinde aracın motorunu uzaktan çalıştırıp kapatabilirken aynı zamanda havalandırma ve klima kontrolleri de benzer şekilde kumanda edebiliyor. Otomatik Çarpışma Bildirim (ACN) ve SOS Acil Durum Sistemleri ile senkronize edilen sistem kullanıcının önceden seçtiği kontak kişilerine e-posta veya SMS göndererek durum hakkında acil bildirim yapıyor.

Yeni Genesis ile birlikte başlayan ikinci nesil “Akıcı Tasarım Felsefesi” Hyundai'nin gelecekte üretilecek modellerinin tasarımına ışık tutarken yeni nesil V6 ve V8 benzinli motorlarla müşterilerin beğenisine sunuluyor. Güçleri 257 ile 425 bg, hacimleri ise 3.0 ile 5.0 litre arasında değişen V6 ve V8 motorlar arkadan itiş ve dört tekerlekten çekiş sistemiyle birlikte sunuluyor.

ÇOK OKUNANLAR