SEKTÖREL › Yeni Mercedes-Benz GLA Türkiye'de...

Yeni Mercedes-Benz GLA Türkiye'de...

02 Temmuz 2020 / 13:12 Yeni GLA, 163 bg'lik benzinli motor seçeneği ve 412.500 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu

Yeni Mercedes-Benz GLA Türkiye'de...

Mercedes-Benz’in kompakt SUV segmentindeki ilk modeli olan GLA, tamamen yenilenen ikinci jenerasyonu ile Temmuz ayından itibaren Türkiye yollarına çıkıyor. 163 beygir gücünde 1.3 litrelik turbo benzinli motor ve 7G-DCT otomatik şanzımanın standart olarak sunulduğu GLA 200 versiyonuyla ithal edilen yeni GLA'nın Progressive donanım paketi 412.500 TL’den başlayan fiyat etiketleri taşırken, AMG donanım paketi ise 454.000 TL'den sunuluyor. 

a72cb69fa1df4a40c4968aa2f5a9ed7b_0.jpg

Önceki nesil ile kıyaslandığında daha güçlü bir tasarıma sahip olan GLA'nın 1.611 milimetrelik yüksekliği de önceki nesline oranla 10 cm daha fazla. Bu sayede yeni GLA’da hem SUV tipi otomobillere özgü yüksek oturma pozisyonu iyileşmiş hem de ön koltuklardaki baş mesafesi artmış durumda. Yeni GLA’nın uzunluğu önceki nesline göre 1,5 cm kadar kısalmasına rağmen, arka koltuk diz mesafesi de önemli oranda artırılmış. Dikleştirilmiş ön bölüm, kısa ön ve arka gövde uzantıları kadar otomobilin etrafını çevreleyen korumalar da arazi araçlarına özgü karakteristik tasarım unsuru olarak yeni GLA'da da karşımıza çıkıyor.

YENİ GLA'NIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN...

a72cb69fa1df4a40c4968aa2f5a9ed7b_1.jpg

“Yeni GLA, şehir hayatının macerasını yaşayanların SUV’si”

Mercedes-Benz Otomotiv İcra Kurulu ve Otomobil Grubu Başkanı Şükrü Bekdikhan yeni GLA’nın Türkiye’de satışa sunulmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada: “Yeni Mercedes-Benz GLA, şehir hayatının macerasını yaşayanların SUV’si. Off-road karakterli araçların sağlam yapısını, konforlu şehir aracı kimliğiyle aynı modelde bir arada sunuyoruz. Tasarıma ve güvenliğe önem veren, aynı zamanda macera ruhlu kitleyi Yeni GLA ile birlikte Mercedes-Benz markasıyla tanıştırmayı umuyoruz.” dedi.

a72cb69fa1df4a40c4968aa2f5a9ed7b_2.jpg

Mercedes-Benz olarak Premium kompakt SUV sınıfında yeni GLB ve yeni GLA ile iki ayrı alternatif sunarak farklı beklentileri karşılayacaklarını ifade eden Şükrü Bekdikhan: “Yeni A-Serisi Hatchback ile başlattığımız kompakt sınıftaki model yenileme atağımızı, geçtiğimiz ay satışa sunduğumuz yeni GLB ve Temmuz 2020 itibarıyla satışına başladığımız yeni GLA ile tamamlıyoruz. Böylece kompakt sınıfta toplam altı farklı seçenek sunarak, müşterilerimizin talep ve beklentilerini daha fazla karşılar pozisyona geleceğiz. Yeni GLA’nın da katkısıyla Premium kompakt segmentteki atağımızı sürdürüyor ve GLA satışlarımızın en az üçte birinin daha önce Mercedes-Benz markasını deneyimlememiş kişilerden olmasını hedefliyoruz.” dedi.

ÇOK OKUNANLAR