SEKTÖREL › Yeni Opel Corsa'ya AUTOBEST ödülü

Yeni Opel Corsa'ya AUTOBEST ödülü

16 Aralık 2019 / 20:30 Yeni Opel Corsa ve tamamen elektrikli Corsa-e, AUTOBEST ödülüne layık görüldü

Yeni Opel Corsa'ya AUTOBEST ödülü

Opel'in tamamen yenilenen ve ilk defa elektrikli bir versiyona kavuşan Corsa modeli, 31 farklı ülkeden gazetecilerden oluşan AUTOBEST jürisi tarafından ödüle layık görüldü. Değerinin karşılığını en iyi veren otomobil olarak seçilen Corsa'nın aldığı bu ödül aynı zamanda AUTOBEST için bir rekor niteliğini de taşıyor. Bugüne kadar hiçbir otomobil modeli üç nesli ile “Avrupa’da Satın Alması En Mantıklı Otomobil” seçilmemişti.

“Bu ödülü aldığımız için çok mutluyuz.” diyerek değerlendirmesine başlayan Opel CEO’su Michael Lohscheller sözlerine şöyle devam etti: “Bağımsız uzman gazetecilerin kararı, Yeni Opel Corsa ile herkesin ulaşabileceği, geleceğe odaklı bir otomobil yarattığımızı gösteriyor. Yeni Opel Corsa, üstün sürüş dinamikleri ile gelişmiş, verimli ve iyi donanımlı bir otomobil. Öte yandan Corsa bu ödül ile birlitke üç kez AUTOBEST tarafından birinci seçilmiş oldu. Bu başarı kullanıcılarımıza en gelişmiş teknolojileri ve en iyi otomobili sunma vaadimizi her üç nesilde de eksiksiz yerine getirmiş olduğumuzu gösteriyor.”

f0efea0da523259f79a879624c27b20f_0.jpg

Ödülü değerlendiren AUTOBEST Kurucusu ve Başkanı Dan Vardie: “Geçtiğimiz sene AUTOBEST’te Avrupa’nın satın alınabilecek en iyi otomobilinin elektrikli yeni bir otomobil olması gerektiğini söylemiştik. Tam olarak da öyle oldu. Yeni Opel Corsa geniş kitlelere ulaşabilecek mükemmel bir elektrikli araç örneği oluşturuyor. Çoklu-enerji platformu ile yeni Opel Corsa Avrupa genelinde benzinli ve dizel olmak üzere içten yanmalı motor seçenekleri dışında bir de elektrikli versiyon sunuyor. AUTOBEST’in kazananı Yeni Corsa, marka tarihimizde bugün ile gelecek arasında bağ kuran, geleneksel güç ve aktarma organlarıyla yenilikçi güç ve aktarma organlarını bir arada sunan özel bir otomobil. Yeni Opel Corsa, elektrikli otomobilin geleceğine yön veren ve bunu geniş kitlelere ulaştıran ilk otomobil.” dedi.

Alman otomobil üreticisi, 2007 yılında dördüncü ve 2015 yılında beşinci nesil Opel Corsa ile, geçtiğimiz sene ise Opel Combo ile AUTOBEST’te zafere ulaşmıştı. Şimdi ise Corsa ve Corsa-e bu geleneği sürdürüyor. 

ÇOK OKUNANLAR