SEKTÖREL › 4 milyonuncu Octavia üretildi...

4 milyonuncu Octavia üretildi...

16 Eylül 2013 / 02:21 Skoda'nın 17 yıldır ürettiği Octavia modelinin üretim adeti 4 milyona ulaştı

4 milyonuncu Octavia üretildi...
Skoda, 4 milyonuncu Octavia’yı da bantlarından indirdi. Mlada Boleslav’da üretilen 4 milyonuncu otomobil, “yarış mavisi” renginde üçüncü nesil bir Octavia oldu. İlk kez 1996 yılında üretilen Octavia, markanın en çok satan modeli konumunda.

Skoda CEO’su Winfried Vahland, 4 milyon adetlik Octavia üretiminin, marka ve model adına etkileyici bir başarı anlamına geldiğini ifade ederek, “Markanın kalbi olan Octavia, Skoda’nın gelişimine ve 100’den fazla ülkede temsil edilen uluslararası bir marka haline gelmesine büyük katkı sağladı” dedi.

1996 yılının Ekim ayında tanıtılan Skoda, Demir Perde’nin yıkılışından sonra tamamen yeni ilk Skoda modeli olurken, markanın Volkswagen ile ortaklığının başlangıcının da bir simgesi haline geldi. 1996’dan 2013’ün Temmuz ayına kadar yaklaşık 4 milyon Octavia dünya çapında sahiplerine teslim edildi. Markanın toplam satışlarının yüzde 38’ini oluşturan Octavia, Skoda’nın 118 yıllık tarihinde en çok satan model oldu. Bu da, yeni nesil Octavia için şirket tarihinin en görkemli pazarlama kampanyalarının hazırlanmasına öncülük etti.

Octavia, her zaman için Skoda’nın marka değerlerini en iyi temsil eden model ve örnek oldu. Zarif tasarım, ortalamaları aşan iç mekan genişliği, yüksek fonksiyonellik, “simply clever” donanımlar, modern teknoloji, kalite ve paranın tam karşılığı bu değerlerin başında geliyor. 2013 yılının başında piyasaya sunulan üçüncü nesil Octavia da tüm bu değerleri bir kez daha kucakladı. Bu yılın ilk yarısında da, Octavia, dört farklı versiyona ulaştı: Sedan, Combi, Combi 4x4 ve 248 km/s’lik maksimum süratiyle “En hızlı Octavia” olan Octavia RS.

ÇOK OKUNANLAR