MOTORSPORLARI › BMW, M2 MotoGP Güvenlik Aracı’nı gösterdi

BMW, M2 MotoGP Güvenlik Aracı’nı gösterdi

11 Şubat 2016 / 21:22 BMW’nin yeni güvenlik otomobili MotoGP’deki görevine yılın ilerleyen aylarında başlayacak

BMW, M2 MotoGP Güvenlik Aracı’nı gösterdi

BMW tamamen yeni M2 MotoGP Güvenlik Aracı’nın üzerindeki örtüyü kaldırdı. Bu yılın ilerleyen aylarında serideki görevine başlayacak olan yeni otomobil, Alp Beyazı rengi, BMW M kostümü ve BMW M Performance Parçaları ile dikkat çekiyor.

10 haftada geliştirildiği açıklanan yeni otomobil ön splitter, LED ışık barı ve karbon fiber ile güçlendirilmiş plastikten üretilmiş olan ayarlanabilir spoyler ile birlikte geliyor. BMW yeni güvenlik aracında ayrıca karbon seramik frenlere, M Performance coilover süspansiyona ve yüksek performanslı Michelin Cup lastiklere yer verdiğini açıklıyor.

Özel tasarım anlayışı otomobilin iç mekanında deri ve Alcantara döşemeler, altın renklte dikişler ve karbon fiber detaylar ile devam ediyor. M2 MotoGP Güvenlik Aracı’nda ayrıca altı noktalı emniyet kemerine sahip yarış koltukları ve M4 GTS’te yer alan takla barı temel alınarak geliştirilmiş yeni bir takla barı yer alıyor. Yalnızca bu otomobile özel olarak geliştirilen ışık kontrol paneli ise otomobilin çeşitli ışık sistemlerine hükmedilmesini sağlıyor.

Standart BMW M2 ile aynı şekilde 370 bg güç ve 465 Nm tork üreten 3-litre hacimli altı silindirli M TwinPower Turbo motora sahip olan güvenlik aracı ürettiği güç ve torku 7-ileri M-DCT çift kavramalı şanzıman üzerinden arka tekerleklerine gönderiyor ve 0-100 km/s hızlanmasını da yine standart otomobil ile aynı şekilde 4.3 sn’de tamamlıyor. (Elektronik olarak) 250 km/s ile sınırlandırılmış maksimum hıza sahip olan BMW M2 MotoGP Güvenlik Aracı, 20 Mart’ta Katar’da start alacak olan 2016 MotoGP Dünya Şampiyonası’nın beş kıtada düzenlenen 18 yarışında görev yapacak.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR