MOTORSPORLARI › BOM sezona podyumla başladı

BOM sezona podyumla başladı

25 Nisan 2023 / 21:44 Borusan Otomotiv Motorsport, GT4 Avrupa Serisi’nin ilk yarışında çifte podyum elde etti

BOM sezona podyumla başladı

15’inci yılında GT4 Avrupa Serisi’nde şampiyonluk hedefiyle yola çıkan Borusan Otomotiv Motorsport, İtalya’nın Monza pistinde gerçekleşen sezonun ilk ayak yarışlarını başarılı şekilde tamamladı. 12 kapı numaralı otomobille yarışan Berkay Besler ve Tom Edgar ilk gün yarışını Silver Kategorisinde 2’nci, ikinci gün yarışını ise 3’üncü olarak bitirip podyuma çıkma başarısı gösterdi ve İtalya’da Türk Bayrağını göndere çektirdi. Borusan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kocabıyık, Borusan Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Levent Kocabıyık, Borusan CAT Yönetim Kurulu Üyesi Defne Kocabıyık, Sassan Vahabzadeh ve Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik de sezon açılışında takımı yalnız bırakmadı.

cfcf7bac309eb1b22dfb44596e2fa504_1.jpg

22 Nisan Cumartesi günü geçilen ilk yarışa 19’uncu sırada başlayan Berkay Besler ve Tom Edgar, yarışı hem Genel Klasmanda hem Silver Kategoride 2’nci olarak tamamlama başarısı gösterdi. Yağız Gedik ve Enzo Joulie ikilisi ise 41’inci sırada başladıkları yarışı benzersiz bir performans göstererek Genel Klasman ve Silver Kategoride 5’inci olarak tamamladılar.

cfcf7bac309eb1b22dfb44596e2fa504_0.jpg

Pazar günkü ikinci yarışta ise 13’üncü sırada start alan Berkay ve Tom, yarışı 3’üncü sırada bitirerek iki gün üst üste podyuma çıkma başarısı elde etti. Yağız ve Enzo ikilisi de Genel Klasmanda 26’ncı sırada başladıkları yarışı Genel Klasman ve Silver Kategoride 5’inci olarak bitirdi. 

ÇOK OKUNANLAR