MOTORSPORLARI › Borusan Otomotiv Motorsport Kış Kupası başladı!

Borusan Otomotiv Motorsport Kış Kupası başladı!

24 Aralık 2015 / 23:09 Borusan Otomotiv Motorsport tecrübelerini gerçek yarış otomobiliyle “BOM Akademi Kış Kupası”nda paylaşıyor

Borusan Otomotiv Motorsport Kış Kupası başladı!

Borusan Otomotiv Motorsport’un sosyal sorumluluk bilinciyle bilinçli sürücü olabilmek ve gençlerin sürüş alışkanlıklarını iyileştirmek için hedef gruplara göre farklılık gösteren içerikleriyle performans, defansif, buz sürüşü ve motor sporları olmak üzere dört ana dalda hayata geçirdiği BOM Akademi, motor sporları eğitimlerine yeni bir soluk getiriyor.

Motor sporlarına ilk ve doğru adımı atmak ya da pistlere geri dönmek isteyen deneyimli yarışçılara kadar geniş bir yelpazeye hizmet eden BOM Akademi Kış Kupası, herkesin uygun bütçeyle yarışmasını sağlayarak motor sporlarına sporcu kazandırmayı hedefliyor. Kolay kontrol edilebilir ve güvenli olmasıyla da ön plana çıkan gerçek bir yarış otomobili olan Caterham 7 ile gerçekleştirilen yarışların ilki Bursa Otomobil Sporları Kulübü’nün desteğiyle 20 Aralık Pazar günü Körfez Yarış Pisti’nde koşuldu. Test ve sıralama turlarının ardından endurance (dayanıklılık) yarış konseptiyle gerçekleşen yarış, bir ya da 2 pilottan oluşan 9 takım toplam 15 pilotun birbirleriyle 40 tur kıyasıya mücadelesine sahne oldu. İlk turdan son turuna kadar tampon tampona geçen ve saliselerin bile önemli olduğu yarışta 3 kapı numarasıyla yarışan Demir Uyar ve Evren Özcan’dan oluşan Gazcılar United takımı podyumun zirvesinde yer almayı başardı.

BOM Akademi takımlarını ikinci yarışta ise yepyeni bir heyecan bekliyor olacak. 20 Şubat tarihinde Kars – Ardahan Çıldır Gölü üzerinde oluşturulacak buz pistinde yarışacak takımlar Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek bu mücadelenin başkahramanı olacaklar. BOM Akademi tarafından son üç yıldır Kar Buz sürüş eğitimlerinde kullanılan Çıldır Gölü buz parkurunda pilotlar bu kez en iyi zamanı gerçekleştirmek için eleme usulü yarışacak. BOM Akademi Kış Kupası final yarışı için 13 Mart tarihinde Körfez Yarış Pisti’ne dönecek takımlar, üç yarıştan topladıkları puanlarla sezon derecelerini ve kupa birinciliğini elde etmiş olacak.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR