MOTORSPORLARI › Castrol Ford Team Türkiye dört kategoride şampiyon

Castrol Ford Team Türkiye dört kategoride şampiyon

15 Aralık 2013 / 21:53 Castrol Ford Team Türkiye 2013 yılı Türkiye Ralli Şampiyonası’nı Takımlar, Pilotlar, Gençler ve İki Çeker kategorilerinde şampiyon olarak tamamladı

Castrol Ford Team Türkiye dört kategoride şampiyon

14-15 Aralık tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen Opar Olio İstanbul Rallisi Castrol Ford Team Türkiye’nin zaferiyle sonuçlandı. Yarış sonunda podyuma birinci ve üçüncü olarak çıkan Castrol Ford Team Türkiye pilotları, takımları adına sezon boyunca elde ettikleri başarılı sonuçlarla 2013 yılı Türkiye Ralli Şampiyonası’nı zirvede tamamlama başarısı gösterdiler. Castrol Ford Team Türkiye bu başarıyla arka arkaya dördüncü Türkiye Takımlar Şampiyonu olma başarısını da elde etmiş oldu. 

Opar Olio İstanbul Rallisi sonuçlarına göre Murat Bostancı ve Onur Vatansever ikilisi Fiesta S2000 ile yarışı birinci tamamlarken, Yağız Avcı ve Bahadır Gücenmez ikilisi de yine Fiesta S2000 ile üçüncü olarak yarışı tamamladı. Orhan Avcıoğlu ve Burçin Korkmaz ikilisi ise Castrol Ford Team Türkiye adına iki tekerlekten çekişli Fiesta R2 araçlarıyla yarışı beşinci olarak tamamladı. 

Sezonun son yarışı ardından ise, pilotlar şampiyonasında Yağız Avcı 2013 Türkiye Ralli Pilotlar Şampiyonu olma başarısı gösterirken, Bahadır Gücenmez de 2013 Türkiye Ralli ko-pilotlar şampiyonu oldu. Opar Olio İstanbul Rallisi’ni beşinci olarak bitiren Orhan Avcıoğlu, Burçin Korkmaz ekibi ise sezonu iki çeker birincisi olarak tamamladı.

ÇOK OKUNANLAR