KONSEPT › Clubman yeniden yaratıldı...

Clubman yeniden yaratıldı...

02 Mart 2014 / 22:20 Mini'nin hatchback'ten daha fazla hacim sunan Clubman modeli, yeniden yollara çıkmaya hazırlanıyor

Clubman yeniden yaratıldı...

Mini, bir süredir ülkemizde satılmayan Clubman modelinin yeni neslini hazırlıyor. Cenevre Otomobil Fuarı'nın yeniliklerinden biri olan Clubman henüz konsept olmasına rağmen seri üretime neredeyse hazır gibi görünüyor. 4223 mm’lik uzunluğu, 1844 mm genişliği ve 1450 mm’lik yüksekliğiyle yeni Clubman, MINI’nin şimdiye kadar ürettiği en büyük model olacak. Bir önceki neslinin aksine, yeni Clubman, tek tarafında yer alan ve ters yöne açılan kapılarının yerine standart kapılarla donatılmış. Ancak ortadan iki tarafa açılan bagaj kapağı yerini korumuş.

MINI Clubman, yeni Cooper Hatch ile benzer bir yüze sahip. Konsept otomobil ayrıca 19 inçlik büyük jantlara ve otomobilin 170 mm genişleyen gövdesini vurgulamak amacıyla yatay stoplarla donatılmış. Clubman konsepti ayrıca ön çamurluğun kapı ile birleştiği yerde bulunan ve “aerodinamik çıkışı optimize eden hava perdeleri”ne de sahip.

Kabinse Clubman’in bir konsept olduğunu belli ediyor. Otomobilin kabini MINI’nin iç mekan konusunda ne kadar ileri gittiğini gösteriyor. Ahşap ve krom detaylar ile deri döşeme gibi malzemelerin kullanıldığı kabın, konsept otomobilin kapılarının ardında çok daha lüks bir ortam barındırmasını sağlamış.

MINI Clubman’in bu yıl bitmeden showroom’lardaki yerini alması bekleniyor, bu nedenle otomobilin üretim versiyonunun Ekim ayında düzenlenecek Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılması oldukça muhtemel görünüyor. Clubman'in ülkemize ithal edilip edilmeyeceği ise henüz belli değil.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR