MOTORSPORLARI › Duster, Transanatolia parkurunu tamamladı

Duster, Transanatolia parkurunu tamamladı

30 Ağustos 2015 / 12:56 Dacia Duster, 7 günlük Transanatolia Rally Raid’ini Saffet Üçüncü pilotluğunda tamamladı

Duster, Transanatolia parkurunu tamamladı

Dacia Duster, Dakar’dan sonra Dünya’nın en zorlu ikinci off-road parkuru olarak gösterilen, 7 günlük Transanatolia Rally Raid’ini Saffet Üçüncü pilotluğunda tamamlamayı başardı. 

Motorsporlarının önemli isimlerinden Saffet Üçüncü herhangi bir özel işlemden geçmemiş, standart bir Dacia Duster 4x4 ile 2950 km uzunluğunda zorlu Transanatolia parkurunu başarıyla tamamladı. Bu sayede Duster, şehir içi konfor ve erişilebilirliğinin yanı sıra zor arazi şartlarında da dayanıklılığı ve performansıyla gücünü bir kez daha kanıtladı. Transanatolia’da Saffet Üçüncü’ye Renault Mais İletişim Direktörü Umut Canpolat co-pilot olarak eşlik etti. 

23 Ağustos sabahı Ankara’dan resmi start ile başlayan 6. Transanatolia Rally Raid, ilk gün parkuru olan Tuz Gölü’nden devam edip sırasıyla Nevşehir, Sivas, Erzincan, Erzurum, Tokat ve Yozgat üzerinden Ankara’da sona erdi. Parkuru tamamlamak için günlük ortalama 400 km. uzunluğundaki etaplarda mücadele eden Dacia Duster, katılmış olduğu rally raid kategorisinde finish gördü. 

ÇOK OKUNANLAR