MOTOSİKLET › Elektrikli scooter markası Silence Türkiye'de...

Elektrikli scooter markası Silence Türkiye'de...

14 Şubat 2021 / 18:38 Geri vites özelliğine sahip elektrikli Scooter markası Silence Türkiye’de satışa sunuldu

Elektrikli scooter markası Silence Türkiye'de...

İspanyol elektrikli scooter üreticisi Silence, Doğan Trend Otomotiv güvencesiyle Türkiye pazarına sunuldu. Kişisel ve kurumsal kullanım için farklı model seçenekleriyle tüketicilerle buluşan Silence’ın S01 Urban, S02 Low Speed ve S02 High Speed modelleri bireysel kullanıcıların beğenisine sunulurken, S02 Low Speed Kurumsal ve S02 High Speed Kurumsal modelleri ise kurumların ihtiyaçlarına uygun tasarımla görücüye çıktı. Doğan Trend Otomotiv, Silence’ın kullanım kolaylığı ve mobilite ihtiyaçlarına yönelik devrim niteliğindeki yaklaşımıyla Türkiye’deki elektrikli scooter pazarını büyütmesini hedefliyor. 39 bin 900 TL’den başlayan fiyat etiketleri taşıyan Silence, Maslak’taki E-Garaj’da da sergileniyor. 

42761a46d7f8854357683d653cf4f5c0_1.jpg

BATARYASI VALİZ GİBİ TAŞINABİLİYOR
Silence modelleri, gücünü 5,6 kWh gücündeki lityum iyon bataryadan alıyor. 120 km’ye kadar menzil sunabilen bu batarya, su geçirmemesi ve -20’den +55 derecelere kadar hava sıcaklıklarına dayanıklı olmasının yanında 2 yıl garanti kapsamında satılıyor. Silence’ın en büyük farkı ise benzersiz kullanım kolaylığına sahip bataryasından geliyor. Öyle ki, selenin altında yer alan batarya kutusu (Power Battery Point) yerinden kolayca çıkartılarak tekerlekli bir valiz gibi rahatlıkla taşınabiliyor. Böylece batarya ev, işyeri, ofis, restoran gibi birçok noktada şarj edilebiliyor. Ayrıca, Silence bataryaları güneş enerjisiyle de şarj olarak çevreye maksimum katkı sağlıyor. 220V ev tipi prizde 4,5 saatte tam şarj edilebilen batarya, hızlı şarjı da destekliyor. 

42761a46d7f8854357683d653cf4f5c0_0.jpg

BENZERSİZ GERİ VİTES ÖZELLİĞİ
Silence, birçok özelliği tüm modellerinde standart olarak sunuyor. Taşınabilir batarya paketi Silence’ın standartlarını temsil eden en önemli özellik arasında yer alıyor. Bununla birlikte, Eco, City ve Sport olmak üzere üç farklı sürüş modu ile otomatik geri vites özelliği yine Silence’ın tüm modellerinde standart olarak yer alıyor. Silence ikili koltuk düzeniyle birlikte iki kaskın rahatlıkla sığabildiği bir bagaj alanı da sunuyor. 

Silence’ın  S01 Urban modeli, 100 km/s hıza (sınırlandırılmış) ulaşabiliyor. Rejeneratif CBS fren teknolojisine sahip S01 Urban’da sol manet her ön ve arka tekerleğe frenleme sağlarken, sağ manet ise sadece ön freni aktive ediyor. Aynı zamanda akü, frenlemeye ve şarj etmeye yardımcı olmak için rejeneratif fren sistemi devreye giriyor. 

Silence’ın bir diğer modeli S02 Low Speed ise erişilebilir fiyatı ve Silence’ın standart olarak sunduğu teknolojileriyle öne çıkıyor. 5,6 kWh veya 2 kWh’lık lityum iyon bataryalarla tercih edilebilen bu versiyon 50 km/s’ye hıza çıkabiliyor. İkili koltuk düzenine sahip S012 LS modelinde led farlar, 47 litrelik saklama kutusu ve akıllı telefon desteği standart olarak yer alıyor. 

42761a46d7f8854357683d653cf4f5c0_2.jpg

Eğlence, yüksek performans ve güvenliği aynı anda sunan Silence S02 High Speed, 5,6 kWh’lık lityum iyon bataryasıyla 120 km’ye kadar menzil yapabiliyor. 90 km/s (sınırlandırılmış) maksimum hıza çıkabilen S02 High Speed 72 cm’lik sele yüksekliğiyle çevik, manevra kabiliyeti yüksek ve kolay sürüş deneyimi sağlıyor. Geniş ekranı, ikili koltuk düzeni ve 47 litrelik saklama kutusu bulunan S02 High Speed, otomatik geri vites özelliği ve üç farklı sürüş moduyla da şehir içinde  benzersiz bir sürüş deneyimi getirmeye hazırlanıyor. 

Silence, bireysel kullanıcılara sunduğu S02 Low Speed ve S02 High Speed modellerinin şirketler ve profesyoneller için geliştirişmiş versiyonları “S02 Low Speed Kurumsal” ve “S02 High Speed Kurumsal” ile de rakiplerinden farklılaşıyor. Şirket ve kurumlar için özel olarak üretilen bu modeller; teslimat hizmetler, scooter paylaşımı, mobilite acenteleri, polis ve güvenlik hizmetleri gibi birçok alanda kullanılabiliyor. 330 kg’ye kadar farklı bagaj seçenekleri bulunan Silence S02, müşterinin ihtiyacına göre uyarlanabiliyor. 

Silence Foto Galeri Tüm Silence Foto Galerileri
ÇOK OKUNANLAR