MOTORSPORLARI › 'F1 için köy pazarlığı yapıyor'

'F1 için köy pazarlığı yapıyor'

24 Nisan 2011 / 03:53 Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, Formula 1'in patronu Bernie Ecclestone'nin köy pazarlığı gibi pazarlık yaptığını söyledi

'F1 için köy pazarlığı yapıyor'
Yunus Akgül, Türkiye'nin daha önce Formula 1 için yıllık 13 milyon dolar ödediğini ancak Ecclestone'nin 26 milyon dolar istediğini kaydetti. Türkiye'nin pazarlığı uzatmak istemediğini ifade eden Akgül, ''Ecclestone, köy pazarlığı gibi pazarlık yapıyor. Eğer böyle ısrar ederse Formula 1 seneye yok. Biz pazarlığı fazla uzatmak istemiyoruz'' dedi.

Fiyat artışına gitmek istemediklerini anlatan Akgül, ''Biz her yıl 13 milyon dolar veriyorduk. Ecclestone, 2011 yılı için 26 milyon dolarda ısrar ediyor. Biraz daha artırmayı kabul ettik. Ancak 26 milyon dolar veremeyiz. Bu şartlarda anlaşmamız mümkün değil. Kapıyı açık bıraktık. Formula 1'in olması güzel ama Türkiye buna muhtaç değil. Formula 1 olmazsa çok sayıda otomobil ve motorsporları organizasyonu getirebiliriz'' diye konuştu.

Akgül, Türkiye'nin Arap ülkeleriyle kıyaslanmaması gerektiğini ifade ederek, ''Arap ülkeleri çok para veriyormuş. Arap ülkeleriyle kıyaslanacak bir ülke değiliz. İstanbul Avrupa'nın göbeğinde bir şehir. Bizim öyle petrol paramız yok'' dedi.

Kaynak: Ajansspor.com

ÇOK OKUNANLAR