SEKTÖREL › Honda, 'Elektrik Vizyon' hedefini 3 yıl öne çekti

Honda, 'Elektrik Vizyon' hedefini 3 yıl öne çekti

26 Ekim 2019 / 19:04 Honda, 2022 yılında tüm modellerinin elektrikli veya hibrit olmasını hedefliyor...

Honda, 'Elektrik Vizyon' hedefini 3 yıl öne çekti

Honda, ‘Elektrik Vizyon’ stratejisini hızlandırdı. Amsterdam’da düzenlenen 'Elektrik Vizyon' toplantısında Honda Motor Avrupa Kıdemli Başkan Yardımcısı Tom Gardner tarafından yapılan açıklama kapsamında, daha önce tüm modellerin elektrikli ve hibrit olması için 2025 yılı olarak belirlenen hedef, 2022 yılına çekildi. Honda, bu hedef kapsamında 36 ay içinde elektrikli veya hibrit motora sahip 6 yeni model sunacak.

6c4ab50e0d8ba66dfcff9fd6c3a0b8ef_0.jpg

Honda ayrıca tüm elektrikli veya hibrit araçlarını aynı küresel isim altında birleştirecek olan yeni “e: Teknoloji” markasını da hayata geçirdi. Bu strateji kapsamında üretilecek tüm modeller “e:Technology” markası altında olacak. “e:Technology” markası altında üretilen ve e:HEV logosu taşıyan ilk model ise yeni nesil Jazz oldu. Honda’nın küçük sınıftaki başarılı temsilcisi, bir ilke imza atarak gelişmiş iki motorlu hibrit teknolojisini standart olarak kullanıma sunuyor. Yeni Honda Jazz için geliştirilen hibrit sistemin yumuşak, akıcı ve gaz emirlerine çabuk cevap veren canlı ve atak bir sürüş deneyimi sunduğu açıklanıyor.

6c4ab50e0d8ba66dfcff9fd6c3a0b8ef_1.jpg

2020 yılında Avrupa pazarında satışa çıkacak olan “Honda e” ile yeni nesil Honda Jazz’ın “Elektrik Vizyon” stratejisinin öncü modelleri olduğunu belirten Tom Gardner, “Elektrifikasyondaki bu değişim, model dizilişimizin yüzünü önemli ölçüde değiştirecek. İki motorlu hibrit teknolojimiz model yelpazemize yayılacak ve daha fazla elektrikli veya hibrit ürünü pazara sunacağız” dedi.

Gerçekleşen toplantıda Honda, Avrupa'nın önde gelen enerji tedarikçisi Vattenfall ile işbirliğini de ilan ederek Avrupa için enerji yönetiminde bir sonraki adımını da açıkladı. Honda, Vattenfall ile yenilenebilir enerjiden yararlanan ve özellikle elektrikli otomobil kullanıcıları için özel olarak tasarlanmış esnek enerji sözleşmelerini hayata geçirmek için niyet mektubu imzaladıklarını duyurdu.

ÇOK OKUNANLAR