YENİ MODELLER › Honda Jazz makyajla güçlendi!

Honda Jazz makyajla güçlendi!

11 Ağustos 2023 / 16:40 Tasarımı ve hibrit motoru güncellenen Jazz e:HEV, 1 milyon 390 bin TL'lik fiyat etiketi taşıyor

Honda Jazz makyajla güçlendi!

Honda, B segmentindeki hibrit modeli Jazz’ı daha sportif bir tasarım, daha güçlü motor ve gelişmiş donanım özellikleri ile yeniledi. Tasarımındaki değişimlerle daha sportif bir görünüme kavuşan Jazz e:HEV'in güçlendirilen hibrit motor teknolojisiyle de artık daha akıcı ve keyifli bir sürüş deneyimi sunduğu açıklanıyor. Jazz e:HEV, Kristal Kırmızı ve Gün Işığı Beyazı olmak üzere iki renk seçeneğine sahip Advance donanım paketi ve 1 milyon 390 bin TL satış fiyatıyla sunuluyor.

38e319e84f136e27200f20306f57c030_1.jpg

Makyajlı Honda Jazz e:HEV'in güç-aktarma sistemi daha güçlü elektrik motoruyla daha iyi bir hızlanma performansı sağlarken, verimlilik korunarak da daha dinamik sürüş özellikleri sunuluyor. Daha önce 80kW / 109 bg olan elektrik motorunun gücü 90kW / 122 bg'ye yükselirken; Jazz e:HEV 253 Nm tork sağlıyor. Bunun yanı sıra benzinli motor gücü de 7 kW’lik bir artış ile 79 kW / 107 bg değerine yükseliyor. Verimlilik konusunda da iddiasını sürdüren Jazz e:HEV, ortalama 104 gr/km (WLTP) CO2 emisyonuna sahipken; ortalama olarak 4,6 lt/100 km (WLTP) yakıt tüketiyor.

38e319e84f136e27200f20306f57c030_2.jpg

Yeni Jazz e:HEV’de zarif ve sportif çizgiler öne çıkıyor. Modelde yenilenen petek ızgara, ön ve arka tampondaki dinamik ve girintili çizgiler de sportiflik vurgusunu destekliyor. Ön cam çıtaları ile sütun kaplamaları diğer dış kaplamalarda kullanılan malzemelerle eşleşerek şık siyah mat bir görünüm sunuyor. Jazz e:HEV’in 16 inç siyah süslemeli yenilenen dinamik tasarımlı jantları da sportif görünümünü tamamlıyor. 

Honda’nın kullanım kolaylığı ile öne çıkan modeli Jazz için yapılan iyileştirmelerde Honda'nın orijinal Japon "Yoo no bi" tasarım felsefesine sadık kalınmış. Kullanıcıların otomobil içindeki alanların hepsinden faydalanmasını hedefleyerek arkadaş canlısı olarak konumlanan ve faydanın estetiği olarak adlandırılan tasarım ile dış tasarımda olduğu gibi iç mekanda da modern minimalist estetiğini korumaya devam ediyor. Makyajlı Honda Jazz’da siyah yeni iç döşemeler ve yeni koltuk kumaşları yer alıyor. Dördüncü nesil Jazz'ın iç mekan makyajı; modelin yalın, ergonomik ve kullanışlı olma niteliklerini ileri taşıyor. 

38e319e84f136e27200f20306f57c030_0.jpg

Sürücünün ve ön yolcunun konfor seviyesini artıran özellikler arasında; ısıtmalı direksiyon ile ısıtmalı ön koltuklar yer alıyor.  Ayrıca Jazz e:HEV, arka koltuk diz mesafesinde 986 mm ile sınıfının ilerisinde bir alan genişliği sunuyor. Buna ek olarak daha geniş bir iç mekan sunulmasına imkan yaratmak için ön koltukların altına yerleştirilen yakıt deposu ile de Jazz sınıfında öne çıkıyor. Çok yönlü arka Sihirli Koltuklar ile sunulabilen farklı kullanım kombinasyonları, yenilenen Jazz’ın işlevselliğini desteklemeye devam ediyor. Makyajlı Jazz’ın günlük kullanım için yeterli olan 304 litre bagaj hacmi, Honda mühendisleri tarafından geliştirilen sihirli arka koltukların katlanmasıyla 1.205 litreye yükseliyor. 

38e319e84f136e27200f20306f57c030_3.jpg

Yenilenen Jazz, kullanıcılara gelişmiş bir bilgi-eğlence deneyimi sunmaya devam ediyor. Kullanıcılar; müzik, navigasyon ve telefon gibi bilgi-eğlence özelliklerine ve uygulamalarına dokunmatik LCD ekran veya sesli komut ile erişebiliyor. Daha güvenli ve ergonomik bir deneyim için temel işlevlerin fiziki düğmeleri de bulunuyor. Sistem, Android Auto ve kablosuz Apple CarPlay akıllı telefon bağlantısı ile destekleniyor. 

Yeni nesil Jazz, sürüşü daha kolay ve güvenli hale getirmek için tasarlanan aktif ve pasif güvenlik teknolojilerini içeriyor. Jazz e:HEV, ön koltuğa entegre orta hava yastığı ve sürücü ile ön yolcu diz hava yastıkları dahil olmak üzere 10 adet hava yastığı ile sınıfında öne çıkıyor. Honda SENSING aktif güvenlik teknolojisi, daha geniş görüş alanına sahip ön kamera ve gece kullanım desteğiyle güvenliği artıran çok sayıda sürüş yardımcısını standart olarak sunuyor. Çarpışma Hafifletici Fren Sistemi, Uyarlanabilir Hız Sabitleyici, Şerit Takip Uyarı Sistemi, Trafik İşareti Tanıma Sistemi ile Jazz e:HEV güvenli sürüş desteği sağlıyor. Bunların yanı sıra Honda mühendisleri tarafından iyileştirilen Trafikte Sürüş Asistanı ile dur-kalk trafikte sürüş yükünü azaltmak için 0 km/s'den itibaren direksiyon desteği de sunuluyor. Tüm bu aktif güvenlik teknolojilerini yolcu güvenliğini artıran Honda'nın tescilli Advanced Compatibility Engineering™ (ACE™) gövde yapı teknolojisi tamamlıyor. Honda’nın pasif güvenlik teknolojisi ACE™ çarpışma enerjisini dağıtarak sadece otomobili ve yolcularını korumakla kalmıyor, aynı zamanda diğer araca uygulanan çarpışma enerjisini de azaltıyor. 

ÇOK OKUNANLAR