MOTORSPORLARI › Hyundai Motorsport markalar şampiyonluğunu garantiledi

Hyundai Motorsport markalar şampiyonluğunu garantiledi

30 Ekim 2019 / 12:51 Hyundai Motorsport, 380 puana ulaşarak WRC'de markalar şampiyonluğunu garantilemiş oldu

Hyundai Motorsport markalar şampiyonluğunu garantiledi

Hyundai Motorsport Takımı Thierry Neuville ve Nicolas Gilsoul önderliğinde İspanya Rallisi’ni kazandı ve sezonun bitmesine bir yarış kala markalar şampiyonluğunu ilan etti. 

Dünya Ralli Şampiyonası 2019 (WRC) sezonunun 13’üncü yarışı olan RallyRacc Catalunya (İspanya Rallisi), 25-27 Ekim tarihlerinde Salou-Tarragona’da gerçekleştirildi. Genellikle asfalt ve toprak zemine sahip 17 ayrı etaptan oluşan yarışta, 325 kilometrelik yolu başarıyla tamamlayan dünyaca ünlü pilotların kıyasıya mücadelesi nefesleri kesti. 

Rallinin galibi ise Hyundai Motorsport’un dünyaca ünlü pilotu Belçikalı Thierry Neuville ve Nicolas Gilsoul ikilisi oldu. Yarışı kazanmasının haricinde, tüm etaplardaki en hızlı pilot unvanına da sahip olan tecrübeli pilot, bu galibiyetle beraber 380 puanla Hyundai Takımına markalar şampiyonluğunu getirdi. Takımın İspanyol pilotu Dani Sordo ise üçüncü olarak podyuma çıktı. Dokuz kez dünya şampiyonu olan Sebastien Loeb de İspanya Rallisi’nde maksimum performansı göstererek yarışı dördüncü sırada tamamladı.

ÇOK OKUNANLAR