KONSEPT › Hyundai'den MPV formunda bir konsept

Hyundai'den MPV formunda bir konsept

11 Mart 2021 / 14:42 Hyundai, MPV tasarımlı yeni mobilite konsepti STARIA'yı tanıttı

Hyundai'den MPV formunda bir konsept

Her ne kadar MPV'ler artık eskisi kadar popüler olmasa da, bazı markalar geleceğe yönelik mobilite çözümleriyle bu segmenti yeniden gündeme getiriyor. Hyundai'nin yeni konsept otomobili STARIA da fütüristik tasarım öğeleri ve birinci sınıf araç içi mobilite donanımlarıyla dikkat çeken bir MPV.

b3d41c223eebbd75c0141e93a4cf0b33_1.jpg

Çok Amaçlı Araç (MPV) segmentindeki STARIA, adını aerodinamik tasarım özelliklerine referans olarak uzay biliminden alıyor ve böylece tamamen geleceğin bir vizyonu olarak lanse ediliyor. Markanın akıllı mobilite çözüm sağlayıcısı olarak gelecekteki modellerine entegre edeceği yeni teknolojiler ve bilgi eğlence sistemleri, STARIA modelinde kendine yer buluyor. 

b3d41c223eebbd75c0141e93a4cf0b33_0.jpg

STARIA, bir uzay aracını andıran fütüristik ve modern bir dış tasarıma sahip. İnce uzun, yatay bir çizgi şekilinde konumlandırılan gündüz farı ve altına yerleştirilmiş farlar, bilim kurgu filmlerindeki araçları andırıyor. Bu etkileyici ambiyans, iç mekanın genişliğini vurgulayan geniş panoramik camlar ve pürüzsüz gövde parçalarıyla da devam ediyor. Ayrıca, ön tampondaki geniş ızgara da markanın karakteristik tasarım felsefesini gözler önüne seriyor. Kabinin genişliği de birinci sınıf konfor ve rahatlık için optimize edilmiş. Böylece STARIA, hem iş hem de aile kullanımı için ideal bir otomobil vurgusuyla hareket ediyor.

b3d41c223eebbd75c0141e93a4cf0b33_3.jpg

STARIA Premium adındaki diğer versiyonun ise normal MPV modellere göre daha lüks bir görünüm ve daha farklı bir his sunduğu iddia ediliyor. Geleceğin en büyük gereksinimlerinden biri olan mobiliteyi bir sonraki seviyeye taşıyan araç, sportif kullanım özellikleri ve üst düzey konfor donanımlarıyla sadece belirli pazarlarda satışa sunulacak.

Hyundai Motor Company Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Global Tasarım Başkanı SangYup Lee, yeni konsept otomobil hakkında şunları söylüyor: "STARIA, Hyundai'nin bir başka mobilite çağını başlatan etkileyici bir MPV otomobil. Benzeri görülmemiş tasarım özellikleriyle, müşterilerimize tamamen yeni bir deneyim ve konfor düzeyi sunacak."

Hyundai Motor Company, STARIA ve STARIA Premium ile ilgili daha fazla ayrıntıyı önümüzdeki haftalarda açıklayacak.

b3d41c223eebbd75c0141e93a4cf0b33_2.jpg

ÇOK OKUNANLAR