KONSEPT › Infiniti'den tek koltuklu konsept...

Infiniti'den tek koltuklu konsept...

27 Ağustos 2018 / 23:11 Infiniti, elektrikli motora sahip olan tek koltuklu spor otomobil konseptini tanıttı...

Infiniti'den tek koltuklu konsept...

Infiniti, 2018 Pebble Beach Concours d’Elegance’da tek koltuğa ve üstü açık kokpite sahip olan elektrikli konseptini tanıttı. Prototype 10 adıyla tanıtılan konsept, markanın gelecekteki elektrikli modellerine dair önemli ipuçları taşıyor. D

INFINITI, bir önceki Pebble Beach Concours d’Elegance’da da markanın performans ve zarafeti birleştiren güçlü tasarım dilini yansıtan retro yarış aracı konsepti “Prototype 9”u sergilemişti.

Prototype 10, klasik tek koltuklu yarış otomobillerini temel alıyor. Konsept otomobil, ilk kez Infiniti Q Inspiration modelinde gördüğümüz tasarım çizgilerine de sahip. 2021 yılından itibaren elektrikli modellere geçiş yapacağını duyuran Infiniti için bu konsept büyük önem taşıyor.

Markanın Tasarım Direktörü Karim Habib, yeni konsept hakkında; “Infiniti Prototype 10, yüksek güçlü tek koltuklu yarış otomobillerinden esinlenerek tasarlandı. Bildiğiniz üzere tüm zamanların en yaratıcı otomobil tasarımları yarış otomobilleri üzerinden geliştirildi. Yeni konseptimiz, elektrikli bir geleceğin bize neler sunacağına dair detayları veriyor. Geçmişten gelen yüksek sürüş keyfi ile teknolojinin bir araya gelmesiyle otomobil benzersiz bir karaktere sahip” açıklamasını yapıyor.

c7587b035575521140a4c6be5b37424e_0.jpg

ÇOK OKUNANLAR