GÜNDEM › Jeep Grand Cherokee SRT8

Jeep Grand Cherokee SRT8

27 Nisan 2011 / 16:49 Arazi canavarı Grand Cherokee, SRT8 versiyonuyla caddelerin de tozunu attıracağa benziyor

Jeep Grand Cherokee SRT8
Her neslinde arazi özellikleriyle öne çıkan Grand Cherokee, şimdi SRT8 ile caddelerin performanslı otomobilleri arasında kendine yer buluyor. Gözalıcı LED'lere sahip yeni tampon tasarımı, 20 inçlik jantları ve sıradışı hava kanallarına sahip motor kaputuyla agresif bir görünüm sunan Amerikan SUV'si, azaltılmış gövde yüksekliği ve arka difüzörüyle de performans otomobillerine gözdağı veriyor. Altı düz tasarlanan ısıtmalı deri direksiyon simidi, SRT amblemli Nappa deri-süet, ısıtmalı-soğutmalı spor koltuklar ve karbonfiber ön konsol kaplaması bu Cherokee'nin kabinini de çok özel kılıyor.

Grand Cherokee SRT8'de yeni 6.4 litrelik HEMI V8 motora görev verilmiş. 465 bg gücündeki bu motorun, 630 Nm'lik torkunun yüzde 90'ını 2800 ile 6000 d/d aralığında sunabildiği açıklanıyor. Fuel Saver teknolojisine sahip olan bu motor, direksiyon arkasındaki kulakçıklarla kontrol edilen şanzımanın eşliğinde otomobili 0’dan 100 km/s hıza 4.8 saniye gibi çok kısa bir sürede ulaştırıyor.

Otomobilin yürüyen aksamı da çok özel. SELEC-Track adaptif sürüş sisteminde, Auto, Sport, Tow, Track ve Snow adında 5 farklı  mod sunuluyor. Selefinden %146 düzeyinde iyileştirilmiş burulma direncine sahip SUV'nin, düşük gürültü ve titreşim sunduğu da iddialar arasında. Quadra-Trac çekiş sistemiyle donatılan bu çılgın SUV’yi durdurma göreviyse önde 6, arkadaysa 4 pistonlu Brembo frenlere verilmiş. Hayli kabarık bir güvenlik donanımı listesine sahip Cherokee SRT8’in 19 hoparlör ve 10 inç subwooferlı Harman Kardon müzik sistemiyse 825 watt gibi yüksek bir çıkış gücü sunuyor.

Haber: Kerem TOKMAK

ÇOK OKUNANLAR