GÜNDEM › Jeep Wrangler LEGO Technic serisine katıldı

Jeep Wrangler LEGO Technic serisine katıldı

12 Aralık 2020 / 12:53 Jeep ve LEGO Group, Jeep meraklıları için özel bir LEGO® Technic modelini hayata geçirdi

Jeep Wrangler LEGO Technic serisine katıldı

Jeep markasına ait ilk LEGO modeli hazır. Jeep ve LEGO Group tarafından gerçekleştirilen iş birliğinde; Wrangler Rubicon’un ikonik yedili ızgarası, maskülen tasarım hatları ve efsanevi off-road yeteneklerini yansıtmak amacıyla 665 parçalık bir model oluşturuldu. 

Sarı ve siyah renk kombinasyonuyla sunulan Wrangler Rubicon’un LEGO Technic setinde katlanabilir arka koltuklar, açılabilen kapılar ve kaput, yedek lastik ve vinç gibi detaylar bulunuyor. Her yaştan Jeep ve LEGO hayranları için heyecan verici bir deneyim sunmaya hazırlanan Lego Wrangler’ın direksiyon ve süspansiyon sistemi ise modelin her zemine uygun karakterini yansıtıyor.

984474b00f08e59b59f78cc398f86f82_0.jpg

Jeep’in dünyanın dört bir yanına ulaşmış 80 yıllık marka mirasına vurgu yapan Jeep  Küresel Başkanı Christian Meunier, "80 yıllık hikayemizde Jeep sahipleri, hayranları ve takipçileri kelimenin tam manasıyla bizimle birlikte büyüdüler. LEGO Group ile ortaklığımız Jeep sahiplerine ve sevenlerine; markanın ruhundaki eğlence, özgürlük ve macerayı temsil eden küresel bir simge olan Wrangler'a duydukları tutkuyu paylaşmaları için yeni bir fırsat sunuyor” dedi.

Jeep Tasarım Departmanı Başkanı Mark Allen, Wrangler'ın tasarımının, modelin hayranlarına, araçlarını yeniden yapılandırmalarına olanak tanıdığını belirtti. Allen ayrıca, Wrangler'ın lego versiyonunun Jeep meraklıları ve geleceğin tasarımcılarına ilham vereceğinden emin olduğunu söyledi. LEGO Technic Tasarımcısı Lars Thygesen, ise Wrangler’ın, off-road dünyasında önemli bir ikon olduğuna değindi.

Jeep Wrangler’ın Lego formundaki versiyonu; 2021 yılının Ocak ayında LEGO’nun resmi web sitesinde ve mağazalarında satışa sunulacak.  

984474b00f08e59b59f78cc398f86f82_1.jpg

ÇOK OKUNANLAR