MOTORSPORLARI › Katar M-Sport'un Fiesta RS WRC'si hazır

Katar M-Sport'un Fiesta RS WRC'si hazır

12 Ocak 2013 / 00:14 Katar M-Sport ralli takımının 2013 Dünya Ralli Şampiyonası'nda kullanacağı Ford Fiesta RS tanıtıldı

Katar M-Sport'un Fiesta RS WRC'si hazır
Katar M-Sport Dünya Ralli Takımı’nın yeni Ford Fiesta RS aracı, yeni dış görünümü, takım renkleri ve teknik özellikleriyle, motorsporlarının sezon başlangıcında yapılan geleneksel organizasyonu olan Autosport Uluslararası Yarış Otomobili Fuarı’nda tanıtıldı.

2012 yılında olduğu gibi yeni sezonda da şampiyonada Castrol EDGE sponsorluğunda yer alacak olan M-Sport Takımı’nın Direktörü Malcolm Wilson tarafından tanıtılan Ford Fiesta RS WRC, şampiyonada liderliği hedefliyor. M-Sport Takım Direktörü Malcolm Wilson, “Yeni dış görünümden, Castrol EDGE’in 2013’te yine teknik ortak olarak sahip olacağı önemi görebilirsiniz. Geçen sezon gösterilen güçlü performanstan sonra önümüzdeki sezonun sonunda nerelerde olabileceğimiz konusunda büyük bir heyecan duyuyoruz” açıklamasını yaptı. Castrol Sponsorluk Müdürü Donald Smith ise konuyla ilgili olarak “Castrol ve M-Sport’un motorsporları alanında uzun soluklu bir ortaklığı bulunmakta olup, geçmiş rallilerde büyük başarılara birlikte imza atmışlardır. WRC, otomobiller açısından motorsporları kategorisinin en zorlu yarışıdır ve biz de WRC’de sınırları zorlamak ve performansları azami düzeye çıkarmak adına otomobil ve motor yağı teknolojilerinin geliştirilmesi, test edilmesi ve optimize edilmesine dair engin tecrübelerimizden yararlanarak çalışmayı sürdüreceğiz“ dedi.

Ford’un ürün yelpazesi içinde en çok satılan modellerinden biri olan Fiesta temel alınarak geliştirilen Fiesta RS WRC, geçtiğimiz sezon içinde 18 defa ilk üçte yer aldı. Şampiyonunun toplam 13 ayağında da podyum görebilen tek yarış otomobili unvanına sahip olmasıyla da dikkat çeken Fiesta RS WRC, geçtiğimiz sezon 103 farklı en hızlı etap zamanına imza atmasıyla da rakiplerinin önünde yer alıyor. Takım, gelecek hafta Rallye Monte-Carlo’da ilk mücadelesini vermeye hazırlanırken, yeni dış tasarım, Mads Østberg, Evgeny Novikov ile Thierry Neuville ve Juho Hänninen’nin yarış otomobillerini süsleyecek. 2013 yarışlarına Şubat ayında İsveç Rallisi’nde başlayacak olan Nasser Al-Attiyah da yeni dış görünüm ile mücadele edecek.    

ÇOK OKUNANLAR