GÜNDEM › Mercedes-Benz Türk'ten farklı bir reklam filmi...

Mercedes-Benz Türk'ten farklı bir reklam filmi...

24 Aralık 2015 / 23:21 Mercedes-Benz Türk, yeni A-Serisi için özel olarak dört boyutlu bir reklam filmi çekti

Mercedes-Benz Türk'ten farklı bir reklam filmi...

Mercedes-Benz Türk’ün, yeni Mercedes-Benz A-Serisi için özel hazırladığı proje kapsamında, sinema izleyicileri dört boyutlu reklam filmini deneyimliyor. Türkiye’de bir markanın iletişiminde ilk defa kullanılan bu yöntem ile Mercedes-Benz Türk sektördeki öncülüğünü, iletişim alanına da taşıdığını gösteriyor.

İstanbul Marmara Forum AVM'de açılan ve Türkiye'de uzun metrajlı filmleri 4DX olarak izleme imkânı sunan sinema salonunda gösterilmek üzere Mercedes-Benz Türk tarafından hazırlanan yeni Mercedes-Benz A-Serisi reklam filmi ile sinema seyircileri bir reklam filmini ilk kez bu kadar çok hissederek izliyor. Bugüne kadar reklam filmlerini sadece izleyebilen ve duyulabilen sinemaseverler, yeni Mercedes-Benz A-Serisi 4DX reklam filmi ile reklamdaki rüzgârı hissedebiliyor, hatta kokuyu alabiliyor.

Sis, hareket, koku, su buharı ve ışık efektlerinin kullanıldığı yeni Mercedes-Benz A-Serisi reklam filminde, dumanlar yükseldiği anda sinema salonu da dumanlarla doluyor. Otomobil hareket ettiği anda ise izleyiciler koltuklarında hareket etmeye başlıyorlar. Filmdeki karakter ormanda koşarken salona orman kokusu yayılıyor ve Mercedes-Benz yıldızının ekranda çıkmasıyla salonda onlarca yıldız yanıp sönmeye başlıyor. Sinema salonu çıkışındaysa Mercedes-Benz ekibi tarafından hediyelerle karşılanan izleyiciler farklı bir deneyim yaşıyorlar.

Yeni Mercedes-Benz A-Serisi 4DX reklam filmi, 31 Aralık Perşembe gününe kadar sinemaseverlerin deneyimleyebilmesi için “vizyonda kalacak”.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR