SEKTÖREL › Peugeot'nun kokpit tasarımı ve bisikleti ödüllendirildi

Peugeot'nun kokpit tasarımı ve bisikleti ödüllendirildi

19 Aralık 2018 / 16:12 Peugeot, JANUS ödülleri çerçevesinde iki farklı kategoride birincilik kazandı

Peugeot'nun kokpit tasarımı ve bisikleti ödüllendirildi

Bugüne kadar birçok ödüle layık görülen Peugeot Design Lab ürünleri son olarak Fransız Tasarım Enstitüsü tarafından organize edilen JANUS ödülleri kapsamında, hem JANUS Prospektif, hem de JANUS Endüstri Ödülü olmak üzere iki farklı kategoride birden ödüle layık görüldü.

Peugeot Design Lab tarafından Beneteau işbirliği ile tasarlanan Sea Drive Concept, JANUS Prospektif ödülüne layık görülürdü. Sea Drive Concept’te Peugeot i-Cockpit® ilham alınırken tasarıma Benetau tarafından geliştirilen Ship Control® entegre edildi. Otomobil ile denizcilik tasarımını harmanlayan Sea Drive Concept denizcilik kokpit tasarımının geleceğini temsil ediyor.

Peugeot Design Lab tarafından tasarlanan Peugeot eF01 ise JANUS Endüstri ödülüne layık görüldü. Eylül 2017’de satışa sunulan Peugeot eF01 araç kullanıcılarına araçlarını park ettikten sonraki birkaç kilometrede mobil olma imkanı tanıyor. Otomobilin bagajında veya standart elektrik prizinde şarj edilebilen elektrik destekli katlanan bisiklet 30 km’ye kadar menzil sunuyor ve 20 km/s hıza ulaşabiliyor.

Fransız Tasarım Enstitüsü tarafından verilen JANUS mükemmellik etiketleri tasarımlarıyla insanların yaşamlarını iyileştiren ürünleri ödüllendiriyor. 65 yıldır verilen JANUS Ödülleri çerçevesinde 50 bağımsız uzmandan oluşan jüri projeleri; ekonomi, estetik, ergonomi, etik ve duygu olmak üzere beş kritere göre değerlendiriyor.

ÇOK OKUNANLAR