MOTORSPORLARI › Rallikros mücadelesi İstanbul’da nefes kesti...

Rallikros mücadelesi İstanbul’da nefes kesti...

13 Ekim 2014 / 22:08 FIA Dünya Rallikros Şampiyonası, hafta sonu boyunca büyük mücadeleye sahne oldu

Rallikros mücadelesi İstanbul’da nefes kesti...

Intercity İstanbul Park pisti, 11-12 Ekim tarihlerinde FIA Dünya Rallikros Şampiyonası’nda sezonunun 11. yarışına ev sahipliği yaptı. 12 ayaktan oluşan ve bu yıl ilk kez FIA Dünya Şampiyonası statüsünde koşulmaya başlanan organizasyonun İstanbul’daki Türkiye ayağı nefes kesen renkli görüntülere sahne oldu.

Petter Solberg’in dünya şampiyonluğunu ilan ederek geldiği yarışın Supercar kategorisinde Andreas Bakkerud zafere ulaştı. Dört eleme yarışı ve yarı finallerin ardından altı pilotun yükselebildiği final yarışında büyük çekişme sonunda, Doğum gününü bu haftasonu kutlayan Andreas Bakkerud sezonda ikinci birinciliğini elde etmiş oldu. Genç Peugeot pilotu Timmy Hansen’un ikinci sırada bitirdiği Supercar kategorisinde ikincilik mücadelesi veren Topi Heikkinen ise üçüncü olarak podyumu tamamladı.

Avitaş Motorsport tarafından Türkiye’de üretilen Control4 yarış otomobillerinin birbirleri ile yarıştığı RXLites kategorisinde ise Sebastien Eriksson birinciliği elde ederken, Kevin Hansen ikinci, Janis Baumanis üçüncü sırada finişe ulaştılar. Bu kategoride ülkemizi temsil eden iki sporcumuz Yiğit Timur ve Fatih Kara seyircinin yoğun ilgi ve desteği altında iki gün boyunca başarılı bir performans sergilediler. Tok Sport ve Avitaş desteğinde mücadele eden Timur yarı finali ilk sırada tamamlayarak finale çıkmaya hak kazanırken, takım arkadaşı Fatih Kara yarı finalde rakipleri ile yaşadığı temas sonucu dördüncülüğe gerileyerek final hakkını yitirdi. Final yarışında rakipleri ile yaşadığı temaslar sonucu aracı büyük hasar alan Yiğit Timur, son turda yavaşlamak zorunda kalarak podyuma uzak kaldı.

FIA Dünya Rallikros Şampiyonası 28-29 Kasım’da Arjantin’de yapılacak yarışlarla sona erecek.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR