KONSEPT › Renault'dan yeni bir konsept

Renault'dan yeni bir konsept

07 Şubat 2014 / 19:40 Renault'nun yeni konsept otomobili KWID'in ilk gösterimi Delhi Otomobil Fuarı'nda yapılıyor...

Renault'dan yeni bir konsept

Renault, yeni konsept otomobilini bu sefer ilk kez Avrupa dışında bir fuarda sergiliyor. Renault Design India'nın katkısıyla uluslararası bir ekip tarafından geliştirilen KWID konseptinin sağlam ve eğlenceli tasarımının ardında yüksek teknolojik özellikler barındırdığı ve özellikle genç müşterilerin ihtiyaçlarına odaklandığı açıklanıyor.

KWID, otomotiv dünyası için bir ilk olan 'Flying Companion' adında bir teknolojiye sahip. Tavanın arka kısmından çıkan “Flying Companion” şu iki mod ile çalıştırılabiliyor: Önceden programlanmış uçuş sekansı ve GPS konumu kullanarak çalıştırılan “otomatik mod” ve araç içindeki tablet ile kontrol edilen “manüel mod”. “Flying Companion” birkaç amaç için kullanılabilir. Örneğin; trafik durumunu saptamak, manzara fotoğrafı çekmek ve yolda önünüzdeki engelleri saptamak gibi.

KWID konseptte, sürüş keyfi ile düşük yakıt tüketimini birleştirmek için EDC otomatik vites kutusu ile birlikte son nesil 1.2 litrelik turbo benzinli bir motor görev yapıyor. Bunun yanında konsept, Z.E kullanımına da hazır! Araca %100 elektrikli kullanım için akü eklenebiliyor ve ayrıca Renault logosunun arkasında da bir şarj soketi bulunuyor. KWID'deki diğer teknolojik özellikler arasında elektrikli ayarlanabilir ön koltuk, elektrikli otomatik kapılar, LED aydınlatma, direksiyonun yanındaki düğmelerden vites değiştirme bulunuyor. Dikey monte edilmiş dokunmatik ekran ise kontrol paneli olarak işlev görmekte ve aynı zamanda internet bağlantılı hizmetlere erişim sunmakta.

ÇOK OKUNANLAR