KONSEPT › Renault'nun fütüristik konseptlerine ödül

Renault'nun fütüristik konseptlerine ödül

09 Şubat 2019 / 00:48 Renault'nun ilgi çekici EZ konseptleri 2019 Uluslararası Otomobil Festivali’nde ödül aldı

Renault'nun fütüristik konseptlerine ödül

Renault'nun EZ konsept otomobilleri üçlüsü, 34. Uluslararası Otomobil Festivali’nde, Grand Prix Yaratıcılık Deneyimi Ödülü’nün sahibi oldu. EZ-GO, EZ-PRO ve EZ-ULTIMO adındaki konseptleri, Renault’nun 2017’de açıklanan geleceğe dönük konsept otomobil planının parçası. 

EZ konseptlerinden önce tanıtılan SYMBIOZ, geleceğin kişisel, otonom, elektrikli ve internet bağlantılı mobilitesini sergilerken, R.S. 2027 VISION konsept otomobili ise geleceğin Formula 1 aracına bir örnek olarak öne çıkmıştı. 2018 yılında Renault bu stratejisini devam ettirdi ve bireysel, kolektif veya profesyonel kullanıma dönük elektrikli şehir içi mobiliteyi keşfeden üç farklı konsept robot model serisinin lansmanını gerçekleştirdi.

d57a3b972735c43521823f097614044b_0.jpg

Renault Grubu Tasarım Başkan Yardımcısı Anthony Lo: ”EZ konsept otomobilleri üçlüsünün almış olduğu Yaratıcılık Deneyimi Ödülü bizi onurlandırdı ve çok heyecanlandırdı. Bu konsept otomobiller yalnızca prototip olmakla sınırlı değiller. Geleceğin akıllı şehirlerinin ekosistemleriyle uyumlu olacak şekilde geliştirilen bu otomobiller, bireylerin ve profesyonellerin şehirlerde karşılaşacağı güçlükleri giderecek şekilde tasarlandı. Otomotiv sektörünün içinde bulunduğu bu heyecan verici süreçte, tasarımcılar olarak bize düşen görev, yaratıcı olmak ve müşterilerimize sürdürülebilir mobilite çözümleri sunmaktır” dedi.

d57a3b972735c43521823f097614044b_1.jpg

EZ konsept otomobil serisinin bu ödülü kazanma nedenlerini Uluslararası Otomobil Festivali Başkanı Remi Depoix, şöyle açıkladı: ”Sponsorluğu Dassault Systèmes tarafından yapılan bu ödül, inovasyon ve internet bağlantılı deneyim açısından en gelişmiş konsept otomobillerini belirlemektedir. Bu üçlü, Renault tasarımcılarının yetenek ve yaratıcılıklarının harika bir örneğidir. Bu konsept otomobillerde şık tasarım, zariflik ve işlevsellik bir araya gelmiştir.”

ÇOK OKUNANLAR