GÜNDEM › Togg'un üçüncü modeli C-X Coupé olacak

Togg'un üçüncü modeli C-X Coupé olacak

31 Ekim 2022 / 01:50 Togg, C-SUV modelinin ardının üretilecek C-Sedan ve C-X Coupé'nin görsellerini paylaştı

Togg'un üçüncü modeli C-X Coupé olacak

C SUV segmentinde yer alan ilk otomobilini seri üretim bandından indiren Togg, C-Sedan ve üçüncü model olarak sunulacak C-X Coupé modelleriyle ilgili ilk ipuçlarını da verdi. Togg Teknoloji Kampüsü’nün açılış töreninde “YeniLig’e Yolculukta Sıradaki Adımlar” başlıklı bölümde geleceğe yönelik çalışmalarını anlatan Togg CEO’su M. Gürcan Karakaş; projenin başında tek bir ürün ile değil, akıllı cihaz ürün portföyü ile yola çıktıklarını belirterek, “Hedeflerimiz doğrultusunda 2030 yılına kadar 5 farklı model planladık. İlk akıllı cihazımız C SUV ile 2023 yılının ilk çeyreğinde kullanıcılarımızla buluşacağız. 2025 yılının ilk yarısında C-Sedan, 2026 yılında ise C-X Coupé yollara çıkmaya hazır olacak. B-SUV ve MPV modellerimiz için de çalışmalarımızı heyecanla sürdürüyoruz” dedi.

2030’a kadar ortak platform kullanarak 5 farklı model ve toplam 1 milyon adet araç üretmeyi planlayan Togg, homologasyon testlerinin tamamlanmasının ardından 2023 yılının ilk çeyreğinde C segmentindeki ilk otomobili olan SUV ile pazara çıkacak. Ardından yine C segmentindeki Sedan ve C-X Coupé modelleri üretim sırasına girecek. Takip eden yıllarda B-SUV ve C-MPV’nin de aileye katılmasıyla, aynı DNA’yı taşıyan ve 5 modelden oluşan ürün gamı tamamlanacak.

Markanın C segmenti sedan ve C-X Coupe modelleri, SUV'den farklı olarak gövde paneliyle hizalanan kapı kollarına sahip. Ters açılan arka kapılara ve ışıklı bir ön panele sahip olan sedan konsepti, seri üretim versiyona geçişte daha sade bir görünüme bürünmüş. Dört kapılı bir coupe olan C-X Coupe ise siyah tavanı, farklı arka tasarımı ve tavan çizgisiyle sedandan daha sportif görünüyor.

ÇOK OKUNANLAR