İLK BAKIŞ › Üç kapılı i20, coupe gövdeye sahip olacak

Üç kapılı i20, coupe gövdeye sahip olacak

03 Eylül 2014 / 15:27 Almanya’da geliştirilen yeni i20 Coupe, beş kapılı hatchback model ile birlikte İzmit’te üretilecek

Üç kapılı i20, coupe gövdeye sahip olacak

Geçtiğimiz ay yeni nesil beş kapılı hatchback i20’nin ilk fotoğraflarını gösteren Hyundai, şimdi de modelin en sportif üç kapılı versiyonunu ortaya çıkardı. İlk çizim fotoğraflarından da anlaşılacağı üzere, eskisine göre çok daha dinamik bir görüntüye kavuşan Hyundai i20 Coupe, özellikle genç kullanıcıları gözüne kestiriyor.

Yeni nesil i20 ailesinin en yeni üyesi olan üç kapılı model, sportif tasarımıyla dikkat çekmeye hazırlanıyor. Hyundai’nin Almanya, Rüsselsheim’daki tasarım stüdyolarında dizayn edilen Yeni i20 Coupe, İzmit’teki Hyundai Assan Fabrikası’nda beş kapılı kardeşiyle birlikte üretilerek tüm Avrupa’ya ihraç edilecek. Hyundai’nin Avrupa’daki gelişimini simgeleyen Yeni i20, böylelikle hem ailelere, hem de spor otomobilleri benimseyen genç kullanıcılara farklı duygularla hitap edecek.

Yeni Hyundai i20 Coupe, beş kapılı kardeşinden daha keskin ve eğimli arka kısımla ayrılıyor. Aynı zamanda daha sportif bir tavan spoyleri bulunan otomobil, sade ve şık bir yapıya sahip. Beş kapılı Yeni i20’ye göre daha uzun bir kaputu ve daha sert köşeleri olan aracın güçlü duruşunu simgeleyen bir diğer kısımsa tamponları ve LED stop lambaları.

Hyundai i20 Coupe’nin dünya tanıtımı, beş kapılı versiyonla birlikte Paris Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilecek.

Haber: Ege Geçyatan

ÇOK OKUNANLAR