MOTORSPORLARI › V1 Challenge Aydın'ı salladı!

V1 Challenge Aydın'ı salladı!

19 Eylül 2011 / 22:36 V1 Challenge’ın dördüncü yarışı 18 Eylül Pazar günü Aydın şehir merkezinde koşuldu

V1 Challenge Aydın'ı salladı!
Türk motorsporları tarihinin dönüm noktası olan V1 Challenge’ın 2011 sezonu dördüncü ayak yarışı 18 Eylül Pazar günü Aydın’da gerçekleştirildi. Aydın Belediyesi’nin katkılarıyla şehir merkezinde trafiğe kapatılmış caddelerde gerçekleştirilen yarışta alanı dolduran seyirciler unutamayacakları bir yarış keyfi yaşadı.

V1 Challenge’ın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu tarafından verilen startla başlayan Aydın ayağında yarışmacılar dörderli gruplar halinde yarıştı. Her dörtlü grup yarışını kazanan iki pilot bir üst gruba çıktı. Bu yarışların sonuçlarına göre Burak Çukurova, Dağhan Ünlüdoğan, Can Tolon ve Serhat Öztemir finalde yarışmaya hak kazandı. Bu dört hızlı pilot on turluk yarışta kozlarını paylaştı ve günün en hızlı zamanına imza atan Burak Çukurova damalı bayrağın altından ilk geçen pilot oldu.

Iss Catering Services destekli aracıyla zafere ulaşan Burak Çukurova’nın ardından ikinciliği KYK pilotu Serhat Öztemir üçüncülüğü ise Ankamall aracında yarışan Dağhan Ünlüdoğan kazandı. V1 Challenge’ın ödüllendirme sistemi gereği, Burak Çukurova 3.000 TL. Serhat Öztemir 2.000 TL ve Dağhan Ünlüdoğan da 1.000 TL’lik para ödülünün sahibi oldu.

ÇOK OKUNANLAR