MOTORSPORLARI › V1 Challenge'tan yeni bir rekor!

V1 Challenge'tan yeni bir rekor!

10 Ekim 2012 / 22:19 V1 Challenge'ın Aydın'da koşulan dördüncü yarışını 10 bini aşkın seyirci izledi

V1 Challenge'tan yeni bir rekor!
Türkiye’nin ilk özgün motorsporları şampiyonası V1 CHALLENGE’ın 2’inci sezonunun 4’üncü yarışı Aydın Belediyesi’nin katkılarıyla 7 Ekim Pazar günü Aydın Malazgirt Meydanı’nda gerçekleşti. Görüntü ve renkleriyle görenleri kendine hayran bırakan Volkicarlar’ın şehir içinde halkı selamlamasıyla başlayan organizasyon Malazgirt Meydanı’nı çevresinde oluşturulan parkurda arka arkaya gerçekleşen iki yarışla devam etti. Malazgirt Meydanın etrafından oluşturulan 500 metrelik parkurda ikisi kadın toplam 16 pilotun mücadelesinde, Kuvvet Erim misafir pilot olarak yer aldı.

Motorsporlarına ilgi duyan Aydın halkının ücretsiz olarak seyrettiği V1 Challenge 4’üncü ayak yarışı, parkurun etrafını, balkonları ve evlerin çatılarını dahi dolduran 10 bin kişiye aşkın seyirci karşısında gerçekleşti. V1 Challenge’ın muhteşem mücadelesinde gülen taraf Telia Sonera sponsorluğunda yarışan Yağız Avcı olurken yarışın 2’inciliğini Doğuş Çay destekli aracıyla Burak Çukurova, 3’üncülüğünü ise Serencebey sponsorluğunda yarışan Can Tolon kazandı.
V1 Challenge'in ödüllendirme sistemi gereği, pilotlar sırasıyla 6 bin, 4 bin ve 2 bin liranın sahibi oldu. Kadınlar kupasında ise 1'inciligi Tefal sponsorlu aracıyla Ayşegül Bacak kazanırken, ikinci sırada ise Özge Yelkenci yer aldı.

ÇOK OKUNANLAR