SEKTÖREL › Volkswagen CC 37.900 Euro'dan başlıyor

Volkswagen CC 37.900 Euro'dan başlıyor

21 Mart 2012 / 02:09 Volkswagen Binek Araç, yeni bir görünüme, donanımlara ve motora kavuşan CC modelini Türkiye pazarına sundu

Volkswagen CC 37.900 Euro'dan başlıyor
Volkswagen'in geçtiğimiz yıl ülkemizde 677 adet satılarak yüzde 33,5'lik pay ile segment lideri olan Passat CC modeli yenilendi. Sadece CC adıyla Mart ayında satışa sunulan yeni modelin 2012 yılında toplam 2500 adetlik satışa ulaşması hedefleniyor. 160 bg gücünde 1.4 litrelik TSI motor seçeneğine kavuşan CC böylece baz fiyatını 37.900 Euro'ya çekiyor. Buna bir de 2.29 TL'ye sabitlenen Euro kuru eklendiğinde Volkswagen CC'nin iddiası ciddi şekilde artıyor.

Yeni görünüm, yeni donanımlar
En büyük rakipleri Audi A5, BMW 3-Serisi Coupe ve Mercedes C-Serisi Coupe olarak belirlenen Volkswagen CC'de bazı önemli yenilikler bulunuyor. Ön ve arka tasarımı yenilenen, adaptif bi-xenon farlara, viraj aydınlatmalarına, LED gündüz farlarına ve LED stoplara kavuşan otomobil iç mekanında da yeni bir aydınlatma konsepti sunuyor. İzolasyonu artırılmış ısıtmalı ön cam ve opsiyon olarak sunulan, standarttan yaklaşık 3 mm kalın daha güvenli camlar otomobildeki diğer opsiyonlar arasında. Aktif havalandırmalı ve masaj fonksiyonlu sürücü koltuğuna da sahip olan CC'de nem sensörlü tam otomatik klima ve 'Yorgunluk Tespit Sistemi' gibi özellikler de sunuluyor.

Gelişmiş sürüş destek sistemleri
Gelişmiş sürüş destek sistemleri de, yeni Volkswagen CC’de öne çıkan özellikler arasında yer alıyor. CC, dünyada ilk kez ‘Şerit Takip Asistanı’ ve ‘Şerit Değiştirme Asistanı’ teknolojilerini birleştiren yeni teknoloji ‘Şerit Takip Asistanı Plus’ı opsiyonel olarak sunuyor. Yeni Volkswagen CC’de yeni kullanılmaya başlanan dinamik uzun far asistanı gibi sürüş destek sistemleri de isteğe bağlı olarak alınabiliyor. 'Kara Meşe' olarak adlandırılan yeni bir renk seçeneğine de sahip olan CC'de sunulan Adaptif Hız Sabitleme Sistemi de opsiyon listesindeki özelliklerden biri.

Volkswagen CC, Comfort ve Sport seçenekleri de sunan Adaptif Şasi Kontrolü'ne sahip. 2-litrelik motor seçeneklerinde standart olan bu özellik, 1.4 litrelik seçenekteyse opsiyon listesinde yer alıyor. CC'nin bir diğer öne çıkan özelliği de 'Easy Open' olarak adlandırılan Kolay Açılabilir Bagaj Kapağı. CC'de arka tamponun altına yapacağınız sert bir ayak hareketiyle bagaj kapağını otomatik olarak açmanız mümkün. Buradaki sensör sayesinde elleriniz dolu olsa bile CC'nin bagajını açabiliyorsunuz.

1.4 litrelik yeni motoruyla daha iddialı
CC Türkiye’de ilk olarak üç farklı güçte motor seçeneğiyle sunulacak. 140 ve 170 bg gücündeki 2.0 TDI BlueMotion Technology motorlar dizel seçenekleri oluştururken, benzinli versiyondaysa 160 bg'lik 1.4 TSI motor görev yapıyor. Yeni CC’nin 210 bg gücündeki 2-litrelik TSI benzinli versiyonu ise sipariş üzerine getirilecek. Tüm motorlar standart olarak çift kavramalı DSG şanzımanla sunuluyor. CC'nin en önemli kozuna, yani 1.4 litrelik TSI motor seçeneğine gelecek olursak: Devrim niteliğindeki çift beslemeli ve direkt enjeksiyonlu motor CC'yi 0'dan 100 km/s hıza 8,5 saniyede ulaştırıyor. 100 km’deki ortalama yakıt tüketimi 6.9 lt olarak açıklanan CC 1.4 TSI'ın en büyük avantajıysa fiyatı.

Yeni Volkswagen CC fiyatları:
Volkswagen CC 1.4 TSI 160 bg DSG:    37.900,00 EUR
Volkswagen CC 2.0 TSI 211 bg DSG:    56.000,00 EUR
Volkswagen CC 2.0 TDI 140 bg DSG:    53.300,00 EUR
Volkswagen CC 2.0 TDI 170 bg DSG:    56.400,00 EUR

ÇOK OKUNANLAR