SEKTÖREL › Volvo S60'a ödül

Volvo S60'a ödül

20 Mayıs 2011 / 21:49 Volvo S60, ICOTY jürisi tarafından ‘2011’in En İyi Sedanı’ ve ‘En Güvenilir Otomobil’ olarak seçildi

Volvo S60'a ödül
Volvo S60, New York Otomobil Fuarı'nda Uluslararası Yılın Otomobili (ICOTY) Jürisi tarafından, ‘2011’in En İyi Sedanı’ olarak seçildi. Seçim, dünya çapında tanınmış 12 otomotiv gazetecisinden oluşan bir jüri tarafından gerçekleştirildi.
 
Ödülü alan Volvo Car Kuzey Amerika Başkanı ve CEO’su Doug Speck, “Uluslararası Yılın Sedanı ödülünü almak ve ‘En Güvenilir’ otomobil seçilmek, Volvo S60’ın tüketicilerin hayat tarzlarına hem duygusal hem de mantıksal olarak uyumlu olduğunu birinci elden gösteriyor,” dedi ve ekledi; “İleri teknolojili güvenlik özelliklerimiz ve usta İskandinav tasarımımızdan, sınıfının en iyi yakıt ekonomisine ve ödüllü motoruna kadar, S60 herkese hitap edebilecek bir şeyler sunuyor. Bu bizim için oyunun kurallarını değiştiren bir model.”
 
ICOTY Ödülleri, diğer bütün otomotiv ödüllerinden farklı olarak otomobil ile tüketici arasındaki duygusal ilişkiyi ölçüyor. ICOTY Ödülleri Yapımcısı Courtney Caldwell, törende yaptığı konuşmada; “ICOTY Ödülleri, eksantrik mili ve krom kaplamadan ziyade yaşam tarzıyla uyuma ve otomotiv üreticilerinin bu hedefe ulaşmada ne kadar başarılı olduğuna dayanıyor,” dedi. 

ÇOK OKUNANLAR