SEKTÖREL › WCOTY'den Taycan'a 2 ödül birden

WCOTY'den Taycan'a 2 ödül birden

12 Nisan 2020 / 02:08 Porsche’nin ilk elektrikli spor otomobili Taycan iki kategoride WCOTY ödülüne layık görüldü

WCOTY'den Taycan'a 2 ödül birden

Porsche Taycan, 2020 Dünyada Yılın Otomobili (WCOTY) seçimlerinde  “En İyi Lüks Otomobil” ve “Yılın Performans Otomobili” kategorilerinde ödüle layık görüldü. "Dünyada Yılın Performans Otomobili" kategorisinde Porsche 911 ve 718 Spyder/Cayman GT4 ile rekabet eden Taycan ipi önde göğüsledi. Porsche Taycan ayrıca "Dünyanın En İyi Lüks Otomobili" ödülünü de kazandı. Porsche Taycan, son iki yılda ağırlıklı olarak Almanya, ABD, İngiltere ve Çin ana pazarlarında olmak üzere yaklaşık 40 uluslararası ödül kazandı.

Porsche Araştırma ve Geliştirme departmanı Yönetim Kurulu Üyesi Michael Steiner ödüllerle ilgili şu değerlendirmede bulundu: “Bu iki ödül, Taycan modelini geliştirirken koyduğumuz hedeflerimizi taçlandırıyor. Herhangi bir performans otomobiliyle boy ölçüşebilecek, sürücü odaklı, tamamen elektrikli bir spor otomobil yaratmak istedik. Aynı zamanda günlük kullanım özelliğine sahip, çağdaş, dijitalleşmiş konfora sahip bir tasarım üzerinde durduk. WCOTY jürisinin bu çabalarımızı ödüllendirmesinden ötürü büyük gurur ve mutluluk duyuyoruz.” 

95b2e2031f0d5372abe4eb2abee7e303_0.jpg

Porsche AG Yönetim Kurulu Başkanı Oliver Blume ise, “Ödüller, müşterilerimizden gelen olumlu geri bildirimleri destekliyor ve gelecekteki çalışmalarımız için büyük bir motivasyon kaynağı oluyor” dedi ve sözlerine şöyle devam etti: “Kendimizi sürdürülebilir mobilitenin öncüsü olarak görüyoruz. Tamamen elektrikli ve yüzde 100 Porsche imzası taşıyan Taycan ile yollara hem duyguları harekete geçiren hem de son derece yenilikçi bir spor otomobil kazandırdık.”

ÇOK OKUNANLAR