MOTORSPORLARI › Yağız Avcı, Sliven Rallisi'ni 5. bitirdi

Yağız Avcı, Sliven Rallisi'ni 5. bitirdi

02 Ekim 2012 / 15:49 Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez ikilisi, IRC'nin 11. yarışı olan Sliven Rallisi'ni genel klasman 5'incisi olarak tamamladı

Yağız Avcı, Sliven Rallisi'ni 5. bitirdi
15-16 Eylül tarihlerinde Ukrayna’da düzenlenen Yalta Rallisi’ni birinci bitirerek Kıtalararası Ralli Şampiyonası (IRC)’de zafere ulaşan ilk Türk ekip olan Yağız Avcı-Bahadır Gücenmez, geçtiğimiz hafta sonu Bulgaristan’da Sliven Rallisi’nde mücadele etti. 45 ekibin start aldığı ve 28-30 Eylül tarihlerinde düzenlenen Sliven Rallisi’nde Castrol Ford Team Türkiye adına Edox, Hursan Lojistik ve Mac Team desteğinde Ford Fiesta S2000 ile yarışan Avcı-Gücenmez ikilisi yarışı genel klasman 5.si olarak tamamladı.

Avcı yarışın ardından “Bulgaristan’da öncelikli hedefimiz; Yalta Rallisi ardından elde ettiğimiz Doğu Avrupa Ralli Kupası liderliğini korumak ve farklı asfalt zeminler üzerinde kendimizi geliştirmekti, keza hedefimize ulaştık diyebilirim. İlk gün seyirci özel etabında en iyi zamanı elde ederek yarışa hızlı başladık. İkinci gün ilk etaptan itibaren yerel pilotlar birbirlerine çok yakın zamanlarla ön sıralara tırmandılar. İlk gün 8 etap sonunda 9.7 saniye farkla günü 4.sırada tamamladık, fakat bir etaba giderken yaptığımız yanlış hesaplama bize 20 saniye zaman cezası getirdi ve 5. sıraya geriledik. Son gün de hatasız ve hızlı sürmeye çalışarak yarışı 5.sırada tamamladık. Zaman cezamızı almasaydık 0.5 saniye farkla 4. bitirebiliyorduk fakat kısmet değilmiş. Asfalt zemindeki gelişimimizden ve performansımızdan oldukça memnun kaldık. Mekanik ekibimiz çok iyi bir iş çıkardı, ikinci IRC yarışımızdan yine güzel puanlar aldık ve sıralamada 6.lığa yükseldik. Doğu Avrupa’da ise liderliği sürdürebildik.” açıklamasını yaptı.

ÇOK OKUNANLAR